Böyle tesis görülmedi

2011 yılında Fly Emirates havayolu şirketi ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Real Madrid, Birleşik Arap Emirlikleri ile olan ticari bağını daha da geliştirdi. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Ras Al Khaimah bölgesinde açılacak ''Real Madrid Resort Island''ın tanıtımı bugün Santiago Bernabeu Stadı'nda yapıldı.

Real Madrid kulübü başkanı Florentino Perez, ''Hedef, Real Madrid'ten keyif alan milyonlarca vatandaşa dünyada tek olan bir tesis inşa etmek. Real Madrid ve futbola odaklanmış temalı parkı ile turistik bir tesis olacak. Burayı ziyaret eden, futbol tarihinin en iyi kulübünün bir parçası olacak. Bu, kulübün sonsuz olması için atılmış yeni bir adımdır'' şeklinde konuştu.

2015 Nisan ayında açılması öngörülen, içinde 5 yıldızlı bir otel, 60 bungalov, Real Madrid müzesi, havuz ve cimnastik salonları, futbol sahası olacak ''Real Madrid Resort Island'' için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırım yapılacak.

Bu arada La Liga'da Villarreal ile 1-1 berabere kalan Real Madrid'te yaşanan polemikler tanıtıma da yansıdı. Real Madrid kulübü hafta içinde yaptığı duyuruda tüm takımın tanıtıma geleceğini söylese de, futbolculardan sadece İker Casillas, Sergio Ramos, Karim Benzema ve teknik direktör Jose Mourinho katıldı. Villarreal maçından sonra, Real Madrid'ten hiçbir futbolcu veya teknik sorumlu basına açıklama yapmamıştı.

Öte yandan İspanyol basınındaki bazı yorumlarda, geçtiğimiz yıl Abu Dabi'de spor okulu da açan Real Madrid'in Birleşik Arap Emirlikleri ile olan bu yakınlaşması, Barcelona'nın Katar ile sponsorluk anlaşmalarına bir karşılık olduğu savunuldu. ''Real Madrid Resort İsland''ı yılda 1 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenirken, İspanyol gazeteleri söz konusu projenin Real Madrid'e yıllık 25 milyon avro kazandıracağını iddia etti.

Real Madrid, dünyada en fazla gelir sağlayan kulüpler arasında son 7 yıldır ilk sırada bulunuyor.
BİZE ULAŞIN