Zenke kadro dışı bırakıldı

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Samsunspor'da, Simon Terawase Zenke, Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası'nda oyundan çıkarken teknik direktör Mesut Bakkal'a gösterdiği tepki nedeniyle süresiz kadro dışı bırakıldı ve para cezasına çarptırıldı.

Samsunspor'un Bank Asya 1. Lig'den Süper Lig'e çıkmasında önemli rol oynayan ve geçen sene Bank Asya 1. Lig'in gol kralı olmasına rağmen bu sene Spor Toto Süper Lig'de varlık gösteremeyen Simon Zenke, Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası eleme maçının 55. dakikasında oyundan alınmasına sinirlenip, yedek kulübesinde bulunan teknik direktör Mesut Bakkal'a yönelik sert hareketlerde bulunmuştu. Teknik direktör Mesut Bakkal'ın Zenke ile ilgili Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu'na verdiği raporu görüşen Samsunspor Yönetim Kurulu'ndan şu açıklama geldi:

"Futbolcularımızdan Simon Zenke, 21 Mart Çarşamba günü Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur karşılaşmasının 55. dakikasında oyundan alınmasına tepki göstererek el-kol hareketlerinde bulunmasını tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu durumu profesyonel futbolcuya yakışmayacak bir hareket olduğu kadar, Samsunspor Kulübü'ne yapılan bir hareket olarak görmekteyiz. Teknik direktörümüz Mesut Bakkal'ın bu futbolcuyla ilgili hazırladığı rapor yönetim kurulumuzda görüşülmüş ve spor ahlakıyla bağdaşmayan bu hareketinden dolayı Zenke'nin süresiz kadro dışı bırakılmasına ve ayrıca para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Kadro dışı bırakılan Zenke'nin kulübümüz tarafından tahsis edilen antrenör nezaretinde, profesyonel takımımızdan ayrı olarak idmanlarına devam edecektir."
BİZE ULAŞIN