'Rabbim devre 1-0 bitsin'

Fatih Terim, Trabzonspor maçı sonrası birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Terim sözleri...

Göbeğimizi kendimiz keseceğiz: "Derbileri kaybetmedik, Galatasaray kendi göbeğini kendi kesecek kapasite demektir bu. Mükemmel bir sezon geçirmiş, en yakın rakibine fark atmış, sezonu 3 hafta kala lider bitirmeyi garantilemiş bir takımın derbilerde böyle gol yeme hakkı yok."
Forvet hattı: "İki atak oyuncumuz çok etkisizdi. Son saniyede kaçırmanın zor olduğu bir pozisyon vardı. Kötü vursa gol olur zaten, öyle bir yer. Mehmet Batdal adına üzgünüm. Galatasaray'da bu şansı bulduğu zaman, onu gol yapması gerekir. Elmander'in en önemli başarılarından bir tanesi, bizim baskı noktamız olması. Aynı şeyi diğerlerinden alamıyoruz. Elmander'i riske atmak istemiyorum. Play-off'un tamamında yer almasını istiyorum.
" Faul pozisyonu: "Oyuncular pozisyonu yargılamamalı. Biz böyle bir gaflete düştük. Pozisyonun faul olmadığını düşünerek hareket ettiler, yanlış. Onları ilgilendirmez. Hakem kararını vermiş. Onlara ait değil yargısı. Böyle bir gol yedik biz."
Trabzonspor: "Önemli oyuncuları olan bir takım. Bu takım karşısında geriye düşmek kolay değil. Hem eşitliği sağlamaya hem de gol yememeye çalışacaksınız. 'Rabbim, ilk yarıda 1-0'a razıyız' dedik ben ve Hasan Şaş. İkinci yarıda toparlandık, kazanma noktasına geldik."
Play-off ve gerginlik: "Sadece futbolcular değil, bütün birimler play-off'ların gergin geçeceğini hesap ederek hazırlanmalı. Sadece oyuncular için bunu söylemek vicdansız, haksız bir cümle olur. Herkes ortamı daha sakin hale getirmeyi düşünmeli."
BİZE ULAŞIN