Böyle F.Bahçe sevgisi görülmedi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Fenerbahçe taraftarı Ahmet Aslan'ın takımının bayrağının dalgalandığı sarı-lacivert renklerle boyanmış evi ile aynı renkleri taşıyan eşyaları görenleri şaşırtıyor.

Ormanlı beldesine bağlı Sarıkaya köyünde yaşayan manav Ahmet Aslan'ın (54) çocukluğundan itibaren taraftarı olduğu Fenerbahçe'ye olan sevgisi, takımın uzun bir aradan sonra lig şampiyonu olduğu 1995-1996 sezonundan sonra tutkuya dönüştü.

Takımın televizyondaki hiç bir maçını kaçırmayan, fırsat buldukça da stada giderek desteğini sürdüren 4 çocuk ve 5 torun sahibi Aslan, Fenerbahçe'ye sevgisini göstermek için evinin dış cephesini sarı-lacivert boyatarak, takımının amblemini yaptırmasının yanı sıra İngilizce '''Burası Kadıköy, çıkış yok '' yazdırdı.

Evinin iç duvarlarını da takımın bayrakları, futbolcuların posterleriyle süsleyen Aslan, evini de halıdan koltukların örtüsüne, saatten bardaklara kadar Fenerbahçe amblemli ve sarı-lacivert renklerin hakim olduğu eşyalarla donatmış.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldede Fenerbahçe tutkusuyla tanındığını belirterek, takımın renklerini ya da amblemini taşıyan eşyaları muhakkak satın aldığını söyledi.

Evlerinin bulunduğu bölgenin halk arasında Kadıköy Mahallesi olarak bilindiğini ifade eden Aslan, şöyle konuştu:

''Takım, 1995-1996'da şampiyon olunca hayatımda yaşamadığım mutluluğu tattım. Taraftarlığım hastalık gibi oldu. Fenerbahçe ile yatıyorum, Fenerbahçe ile kalkıyorum. Galatasaray taraftarlarının yüzde 90'ı benden alışveriş yapar. Kötü gittiğimiz sezonlar beni kızdırmaktan zevk alırlar. Fenerbahçe aşkı bambaşka bir şey. Önce evimin dışını sarı-laciverte boyattım, sonra eşyalarımı bu renklerde tercih etmeye başladım. Perdeden halıya, koltuk takımından bardaklara kadar hepsi Fenerbahçe'nin renklerini ya da amblemini taşıyor. Takımıma ait farklı bir eşya gördüğümde satın almadan duramıyorum. Evime misafirliğe gelen Galatasaraylılar'a özellikle Fenerbahçe bardaklarıyla çay ikram ediyorum, keyifli anlar yaşıyoruz.''

Aslan, eşinin eşya tercihlerine karışmadığını, aile bireylerinin hepsinin Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirterek, ''Oğlumun 2009'daki düğün davetiyesinde bile Fenerbahçe amblemi ve renklerini tercih ettim. Galatasaray taraftarları beni kızdırmak için düğüne sarı-kırmızı bayraklar ve balonlarla geldi. Çok eğlenceli bir düğün geçirdik'' dedi.

Evinin duvarlarını Alex'in posterleriyle süsleyen Aslan, en büyük hayalinin takım kaptanı Alex ile tanışmak ve fotoğraf çektirmek olduğunu kaydetti.

BİZE ULAŞIN