İşte Culio'nun sözleşmesi

G.Saray ile Orduspor arasındaki iplerin gerilmesine neden olan Culio'nun sözleşmesindeki tüm detayları SABAH açıklıyor: Galatasaray, Ordu'ya Culio'yu satın alma şartı getirmiş

Türk futbolunu iki gündür meşgul eden Culio'nun sözleşmesinin detaylarına SABAH ulaştı. Galatasaray ile Orduspor arasındaki sözleşmede ilginç detaylar var. 5 Ağustos 2011 tarihinde imzalanan sözleşmede 5 madde var. Sözleşmenin "Tarafların yükümlülükleri" başlıklı 3. Maddesinin 5. bendinde, G.Saray'ın ligde kalması halinde Orduspor'u Culio'yu transfer etme zorunluluğu ile karşı karşıya bırakması oldukça dikkat çekiyor. Mukavalede 3 nolu maddenin 5 bendinde ise aynen şöyle yazıyor: "Orduspor 2011-2012 futbol sezonu sonunda Süper Lig'de kalması halinde 30 Haziran 2012 tarihine kadar G.Saray A.Ş'ye 1 milyon 550 bin euro ödemek suretiyle futbolcuyu G.Saray'dan kesin transfer etme yükümlülüğü altındadır" denmesi bu konuda sarı kırmızılı kulübün "Culio Orduspor'da kiralıktır" söylemine farklı bir anlam katıyor. Bu arada futbolcu ile Ordu arasındaki sözleşmenin detaylarına da ulaştı..

G.SARAY'IN ONAY VE BİLGİSİ
İngilizce sözleşmede ise: "Bu geçici transfer sözleşmesi Galatasaray Kulübü'nün onayı ve bilgisi sonrası geçerlidir. Orduspor Kulübü , Galatsaray'dan oyuncunun transfer haklarını almaya karar verdiğinde Culio aynı şartlarda profesyonel futbolcu sözleşmesi imzalamayı kabul eder." .

BİZE ULAŞIN