İnşallah çıkar

F.Bahçe'yi centilmence ağırlayacaklarını belirten Nevzat Şakar, "Aziz Yıldırım inşallah hürriyetine kavuşur. Hiç kimsenin içeride olmasından memnunluk duyacak değiliz" dedi

Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, derbi öncesi tansiyonu düşürdü. Ortamı germeyeceklerinin mesajını veren Şakar, "Trabzonspor, centilmenlikte üçüncü sırada. Sahamız hiç kapanmadı. Trabzonspor, diğer takımlara olduğu gibi Fenerbahçe'ye de dostluk, centilmenlik gösterecektir. Bu konuda hiçbir şekilde taraftarlardan şüphe duymuyoruz" dedi. Fenerbahçe Asbaşkanı Nihat Özdemir'in, hafta sonundaki maça, tahliye olması halinde Aziz Yıldırım ile birlikte gitmek istedikleri yönündeki açıklamasını değerlendiren Trabzonspor Asbaşkanı, "Aziz Yıldırım inşallah hürriyetine kavuşur. Bir an önce çıkar. Hiç kimsenin içeride olmasından memnunluk duyacak kulüp, insanlar değiliz" yorumunu yaptı.

DEVLER LİGİ İÇİN GALİBİYET
Takımın durumu hakkında bilgi veren Şakar, "Oyuncularımız hırslı ve arzulu. Şampiyonluk şansımız az, ancak 2. olarak bitirerek Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynamamız açısından Fenerbahçe maçını kazanmalıyız" diye ekledi.

BURAK'IN BAŞKA TAKIMA GİDECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM
Nevzat Şakar, sözleşmesinde "5 milyon Euro verilmesi halinde serbest kalır" maddesi bulunduran Burak Yılmaz'ın geleceğine de değindi. Trabzonspor Asbaşkanı, "Şu ana kadar Burak ile ilgili bize ulaşan resmi bir teklif yok. Ama Burak'ın Avrupa dahi olsa Trabzonspor'u bırakıp gideceğini sanmıyorum. Kendisi burada mutlu, rahat, huzurlu. Başından bazı deneyimler geçti ve Trabzonspor'da kendini buldu. Onun için bizden ayrılıp başka takıma gideceğini düşünmüyorum" müjdesini verdi.

TRANSFER RAPORU 15 GÜN SONRA...
Nevzat Şakar, gelecek sezonla ilgili izleme-araştırma komitelerinin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Yaklaşık 15-20 gün sonra rapor gelir. Ona göre oyuncu seçim yapılır. Biz de kulübümüzün ihtiyaçları doğrultusunda eksik yerlere oyuncuları katarız" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN