Başbakan'a destek

TFF Başkanı Demirören, Erdoğan'ın önerdiği Thatcher modelini kendisinin de teklif ettiğini hatırlatıp, "İngilizler, Avrupa'ya daha güçlü dönmüşlerdi" dedi

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolunun bugün içinde bulunduğu durumdan çıkması için bütün kesimlere görev düştüğünü söyledi. TSYD yönetiminin 'Hayırlı olsun' ziyaretinde konuşan Demirören güncel tartışmalara değindi. Şike konusundaki gelişmelerle ilgili haber ve yorumlardan duyduğu rahatsızlığını dile getiren Demirören, "Yetkili kurullar incelemelerini tamamlamadan bu konuyla ilgili kesinlikle konuşmak istemiyorum. Medya da bu konuda sorumlu davranmalı. Ancak bazıları bu özeni asla göstermediği gibi sürekli bir kötüleme yarışı içinde görünüyor. Bu şekilde hiçbir sorun çözülemez" diye konuştu. Demirören, Erdoğan'ın şike konusundaki açıklamalarına değinerek, "Başbakanımızın dediği gibi Thatcher holiganlar yüzünden beş yıl süreyle Avrupa'ya gitmedi de ne oldu? İngilizler kendi aralarında gayet güzel devam ettiler. Döndükleri sene de şampiyon oldular. Döndükleri sene de şampiyon oldular. Hem de marka değerlerini arttırarak Avrupa'nın en çok izlenen ligi haline geldiler" dedi.

"BANA TEPKİ VERİLMİŞTİ "
TFF Başkanı Demirören, "Ben de daha önce Başbakanımızın düşüncelerine benzer konuşma yapmıştım. O zaman tepki ile karşılanmıştım. Ama işin gerçeği bu" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN