Beşiktaş'a 25 milyon euro lazım

Beşiktaş panik halinde! Bu akşama kadar yaklaşık 25 milyon euroyu bularak, içinde yıldızların taksitleri de olan ödemeleri yapmak durumunda.

Yeni başkan Fikret Orman bir kısmını buldu ama geri kalanı için arayışlar sürüyor. Bazı yöneticilerin 'son ödeme tarihlerinden' yeni haberi olduğu da öğrenildi.

FikretOrman'ın Beşiktaş başkanı seçildikten sonra takımın başına getireceği teknik adam konuşulmaya başlanmıştı. İsimler arasında iki isim ön plana çıkmıştı.Orman'ın ilk düşünceleri arasında Samet Aybaba ve Bilic vardı... Ancak teknik proje dahil birçok konu rafa kaldırıldı. Hatta yönetimdeki görev dağılımı gelecek haftaya bırakıldı. Bu büyük şokun nedeni ise para ve son ödeme tarihi! Beşiktaş'ın bu akşama kadar yaklaşık 25milyon euro toplaması gerekiyor. Yöneticilerin "Teknik direktör konusunu düşünecek halimiz yok. Cuma akşamına kadar bu parayı bulmalıyız" dediği öğrenildi. Başkan FikretOrman'ın ihtiyaç duyulan paranın bir kısmını topladığı ancak yine de ciddi bir açığın olduğu belirtiliyor. Bu paranın büyük kısmı futbolcu taksitlerine ve bankalara verilecek. Kısa bir süre önce Portekizli oyuncularınmenajeriMendes'in geçtiğimiz günlerde çektiği ihtarmektubu da yönetimi düşündürüyor.

20 milyon euro uçuyor

Yıldız oyuncuların paralarının ödenmesini isteyen Mendes, paraların hesaba yatırılmaması halinde futbolcuların serbest kalacağı mesajını vermişti. Maddi anlamda köşye sıkışanOrman'ın nasıl bir yol izleyeceğimerak konusu oldu. Özellikle Fernendes'i yaklaşık 20 milyon euroya satıp, kulübün borçlarını biraz olsun hafifletmenin hesapları yapılıyordu.

Orman'dan UEFA'ya garanti

Bugün Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinden Tamer Kıran, İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA binasına giderek, 2008- 09 sezonu başında Zapotocny ve Sivok'un transferleri sonrası Udinese kulübü ile yaşanan anlaşmazlığı çözmek için masaya oturdular. Görüşmede UEFA Genel Sekreteri Infantino hazır bulunurken, İtalyan ekibinin temsilci göndermediği ve telefonla görüşlerini belirttiği öğrenildi. Orman, "UEFA'ya Her konuda anlaşmaya varabileceğimizi söyledik. Geçmişle ilgili bütün problemleri çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

RÜŞTÜ'YE JÜBİLE TEKLİFİ

Beşiktaş başkanı Fikret Orman ve yeni yönetim kurulu gelecek sezonun planlarını erken yapmaya başladı. Siyah-Beyazlıların menajerler aracığılıyla yurt ışında kaleci aradıkları ve kaleyi yabancı bir file bekçisine emanet etmeyi planladıkları ortaya çıktı. Sezon sonu sözleşmesi sona eren Rüştü'ye jübile teklif edecek olan Beşiktaş yönetiminin tecrübeli file bekçisini Beşiktaş bünyesinde tutacakları ve ondan antrenör olarak yararlanacakları belirtildi. Bu arada takım kaptanı İbrahim Toraman, dünkü idman sonunda futbolcularla kısa bir toplantı yaptı. Tecrübeli futbolcunun arkadaşlarına "Sezonu en az 2. bitirmek zorundayız. Bundan sonra oynayacağımız bütün maçları kazanabilecek güçteyiz. Herkes üstüne düşeni yapmalı ve sonuna kadar mücadele etmeli" diyerek motive etmeye çalıştığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN