Özdemir'den Galatasaray'a salvo

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Nihat Özdemir, TNT'de katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. UEFA Başkanı Michel Platini ile CAS davası hakkında bir görüşme yapmadıklarını dile getiren Özdemir, İstanbul'da gerçekleşen UEFA Kongresi'nde bazı temaslarının olduğunu dile getirdi.

"TÜRKİYE ZARAR GÖRMESİN DİYE..."

UEFA'nın CAS'ta Fenerbahçe ile davasının olmasının Platini için iyi bir durum olmadığını dile getiren Özdemir, "Biz Platini ile CAS davası ile ilgili görüşme de yapmadık, anlaşma da yapmadık. UEFA yetkilileri bir görüşme yaptık. Çok önemli bir İngiliz avukatı vardı. TFF'nin yurt dışındaki avukatı vardı. Biz bu görüşmede, neler olursa biz CAS'taki davadan vazgeçeceğimizi söyledik. Bu görüşmenin neticesi açıklanmadan malesef federasyonumuz istifa etti. İstanbul'da gerçekleşen UEFA Kongresi'nde ufak tefek temaslarımız oldu. Konuşmalarımızda para konusu konuşulmadı. Fenerbahçe'nin ana hedefleri var. Bu hedeflerimiz olursa CAS davasından vazgeçeriz. Bunların ne olduğunu şu an açıklayamayız, yoksa davaya zarar veririz. TFF ile birlikte CAS'taki dava ile ilgili gerekli girişimlerimiz sürüyor. CAS davası, UEFA ile anlaşarak çözülebilir. Türkiye'nin önümüzdeki dönemde zarar görmemesi adına her şeyi yapıyoruz. UEFA'nın CAS'ta Fenerbahçe ile davası olması Platini adına da yi bir durum değil. Bunları düşününce iyi bir şekile bu olaylardan çıkacağımızı düşünüyorum." dedi.

"GALATASARAY'IN YAKLAŞIMI İYİ NİYETLİ DEĞİL"

Galatasaray'ın yaklaşımın iyi niyetli olmadığını belirten Özdemir, " Galatasaray'ın iddialarına, bu konuyu başka yerlerine çekmesine katılmıyorum ve bu yaklaşımı iyi niyetli olarak bulmuyorum. Başbakan'ın açıklamaları basına yansıdı. Ayrıca Başbakanımız, UEFA Kongresi'nde de bir açıklama yaptı. Başbakan'ın gösterdiği İngiltere örneği vardı. Türkiye, İngiltere'den geri bir ülke değil. Alınacak kararın ne Türk futboluna, ne de Fenerbahçe'ye zarar vermemesi için çalışıyoruz. Bu konu da burada kapanmalı." ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY YÖNETİMİ KENDİSİYLE TERS DÜŞTÜ"

Nihat Özdemir, programda kendisine yöneltilen "Galatasaray'ın saha içindeki adamları konuşmadı. Ancak saha dışındaki adamlar daha az hoşgöürülü oldu. Buna katılır mısınız?" sorusuna; Sayın Fatih Terim olmak üzere, sahanın içinde yer alan hiçir Galatasaraylı'nın sürece ters düşen bir çıklamasını duymadık. Aynı şeyi Galatasaray yönetiminden göremedik. Galatasaray yönetimi için bir şey söylemek bize yakışmaz. Malesef zaman zaman duruşlarında, verdikleri kararlarla, daha sonra yaptıkları açıklamalarda çakışma oldu. Kendilerine ters düştüler." dedi.

"GALATASARAY BÖYLE BİR SÜREÇ GEÇİRSE..."

Galatasaray'ın yaşanan olaylar karşısındaki duruşu hakkında da açıklamalar yapan Özdemir, "Galatasaray böyle bir süreç geçirse, aynı şeyi ben yapmazdım. Ben takımıma bakardım. Bugün bile uğraşmamak adına çok dikkatli konuşuyoruz. Bu durum devam edecek. Bence, Galatasaray bu tür açıklamaları yerine geçmiş dönemdeki ve bu dönemdeki federaasyonumuza güvense, bu süreci hem onlar, hem de Türk futbolu daha az zararla geçecektir." ifadelerini kullandı.

"AZİZ YILDIRIM MAYIS'TA ADAY OLABİLİR"

Aziz Yıldırım'ın Mayıs ayında yapılacak olan kongrede aday olmasına bir engel olmadığını belirten Özdemir, "Tüzüğümüze göre, masumiyet karinesine göre, her hangi bir hüküm giymediğine göre, hüküm giyse bile bunun çeşidine göre, Aziz Yıldırım'ın Mayıs ayında aday olmasına engel yoktur. Karar kendisine bağlıdır. Son ziyaretimizde, bu konuyu görüştük. Kendisi 'Bir gün bile Türkiye'de uzun bir zamandır. Daha önümüde iki ay var. Biz çalışmalarımıza devam edelim' dedi. Ben de bu görüşü doğru buluyorum. Fenerbahçe nasıl bir duruş sergileyecek, hep beraber göreceğiz." şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN