Sözleşmesini iki yıl uzattı

  • Futbol
  • Çarşamba 04.07.2012 13:09
Fenerbahçe Kulübü, kaleci Serkan Kırıntılı'nın sözleşmesini 2 yıl uzattı.

Fenerbahçe Futbol A.Ş'den İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, Serkan Kırıntılı ile 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarını kapsayan 2 yıl süreli sözleşme imzalandığı bildirildi.

Açıklamada, Serkan Kırıntılı'ya 750 bin lira yıllık garanti ücret ve maç başı 25 bin lira ödeneceği duyuruldu.

"KALEDE GÜZEL BİR REKABET OLACAK"

Fenerbahçe'nin sözleşmesini 2 yıl uzaktığı kaleci Serkan Kırıntılı, yaptığı açıklamada, "Kalede güzel bir rekabet olacak." dedi.

"Türkiye'nin en büyük camiası" şeklinde tanımladığı Fenerbahçe ile olan sözleşmesini 2 yıl uzatan Profesyonel Futbol Takımı'nın kalecilerinden Serkan Kırıntılı, Fenerbahçe kalesinde güzel bir rekabetin yaşanacağını söyledi.

Sözleşmesini yenilemesinin ardından FB TV'nin haber kuşağında, canlı yayında açıklamalar yapan Serkan Kırıntılı, "Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük camiası. Sözleşmemi uzattığım için mutluyum. Başkanımız ve Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu'nun bizimle olması her şeyden önemli. Bıraktığımız yerden devam edeceğiz. Fenerbahçe'deki ilk senemde şampiyon olduk, ikinci senemde de uzun yıllar kazanılamayan Türkiye Kupasını kazandık. Bu sezon, geçtiğimiz sezonun daha fazla kupayı kazanırız diyorum." dedi.

"Geçen sezondan daha iyi olacağız" diyen Serkan Kırıntılı, "Kampı sakatlık olmadan bitirip ön eleme ve Süper Kupa ile lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bu sezonu 2 - 3 kupayla tamamlarız." diye konuştu.

Yeni transferler için "Buraya gelmişlerse, buraya layık oyunculardır" diyen Serkan Kırıntılı, Fenerbahçe kalesinde yaşanacak rekabetle ilgili olarak, ise "Volkan Abi dünyanın sayılı kalecilerinden biri. Mert de öyle; yavaş yavaş kendisini kanıtlıyor. Kalede güzel bir rekabet olacak ve rekabetin olduğu yerde de başarı gelecektir. Saha dışında da Volkan Abi ve Mert'le diyalogumuz çok iyi. Zaten bunu da sahaya yansıtıyoruz." diye konuştu.Goller Cepte
BİZE ULAŞIN