"Karar Pazartesi gününe kadar açıklanacak"

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), UEFA Tahkim Kurulu tarafından Beşiktaş'a verilen 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına Beşiktaş Kulübü'nün yaptığı itirazla ilgili kararını 9 Temmuz Pazartesi gününe kadar vereceği açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) özel durum açıklaması gönderildi. Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "UEFA Tahkim Kurulu tarafından verilen cezaya ilişkin olarak, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) açmış olduğumuz davanın duruşması bugün görülmüştür. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) kararını 9 Temmuz Pazartesi gününe kadar verip taraflara tebliğ edecektir denildi.


Kulüp avukatı Emin Özkurt: "Beşiktaş'ın dosyası, zor bir dosya"

Beşiktaş Kulübü'nün Uluslarası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) açtığı temyiz davasında, kararın 9 Temmuz Pazartesi gününe kadar açıklanacağı bildirildi.

Siyah-beyazlı kulübün avukatı M. Emin Özkurt duruşma sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, duruşmanın dört saat sürdüğünü ve kulüp başkanı Fikrat Orman'ın da telefonla katıldığını vurgulayarak, ''UEFA'nın Beşiktaş'ı Avrupa'dan men etmesini temyiz eden davamızın duruşması bugün yapıldı. Nihai karar burada alınacak. Pazartesi gününe kadar kararı almak üzere bekliyoruz. Ondan sonra değerlendirme yapacağız'' dedi.

Beşiktaş'ın dosyasının zor bir dosya olduğunu ifade eden Özkurt futbolculara ödenmeyen borçlar ve vergi dairesine olan ödemeler nedeniyle problem olduğunu ve rakamların yüksek olduğunu belirtti.

Duruşmada Beşiktaş'ı layık olduğu üzere en iyi şekilde temsil ettiklerini kaydeden Özkurt, ''İyi bir savunma olduğunu düşünüyorum. Nihai kararı mahkeme verecek. Elimizdeki en sıkıntılı nokta, dosyadaki bulguların çok sağlam raporlara ve tespit edilmiş gerçeklere dayanmış olması. Ancak başkan Fikret Orman gerçeklerle yüzleşerek onların üzerine gidiyor. Bu anlayışın CAS tarafından takdir edilmesini bekliyoruz. UEFA Disiplin Kurulu'nda bu yaklaşım takdir gördü ve ceza ertelenmişti. UEFA Tahkim Kurulu ise bunu değiştirmişti. Yaptığımız savunmanın ardından burada Beşiktaş ve Türk futbolu için olumlu bir karar çıkacaktır'' diye konuştu.

Özkurt, UEFA'nın konuya son derece ciddi yaklaştığını dile getirerek, 4 kişilik sağlam bir hukuk heyeti ile davaya katıldıklarını aktardı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN