İşte Aybaba'nın istediği o kaleci

Beşiktaş'ın kamp yaptığı Avusturya'da basın toplantısı düzenleyen Samet Aybaba, yeni bir yapılanma içerdiklerini, kampı da bu doğrultuda yaptıklarını söyledi. CAS'ın UEFA'nın verdiği kararı onaylaması sonucu planlarının değiştiğini belirten Aybaba, alt yapıdan gelen oyuncuların daha fazla üstünde durupu İstanbul'a dönünce de nihai kararı vereceklerini söyledi.

Kadrosunda geçen seneden sadece Almeida, Fernandes, Hilbert ve Sivok'u tutacaklarının altını çizen tecrübeli teknik adam, "Quaresma izinli. Duyduğumuz kadarıyla kendine kulüp arıyor. Zor bir dönemden geçiyoruz. Kulübe maddi menfaat sağlayıp ayrılabilir" dedi. Aybaba, Fabian Ernst, Simao, Quaresma ve Filip Holosko'yu ise kadroda düşünmediğini sözlerine ekledi.

Sözleşmesi biten Tomas Sivok'a yönetimin iyi bir teklif yaptığını söyleyen Samet Aybaba, Çek defansla tekrar anlaşacaklarına inandığını söyledi.

"Birinci kaleci adayım Ospina"
Aybaba, kaleci adayı olarak ise Nice'in file bekçisi David Ospina'yı istediğini ifade etti. Cenk Gönen'in birkaç eksiği olduğunu da söyleyen Aybaba, "Cenk iyi bir kaleci. Önünde daha tecrübeli bir kaleci olursa ondan da bir şeyler öğrenebilir. Biz yabancı kaleci alıyoruz diye kaleyi ona teslim etmeyeceğiz. Cenk çalışırsa kaleye geçer" diye konuştu.

"Egemen'in kalmasını istedim"
Egemen Korkmaz'ın takımda kalmasını istediklerini ifade eden Aybaba, "Egemen ile gitmeden önce konuştuk ve kendisine bu takımda olması gerektiğini söyledik. Ancak tabii profesyonel bir futbolcu ve bazı istekleri var. Bizim giden hiçbir oyuncunun arkasından ağlama gibi bir durumumuz söz konusu olamaz. İşimiz yeni Egemen'ler bulup çıkartmak ve Beşiktaş'a bağlı isimler yaratmak" dedi.

"Gönlüm İnönü'den yana"
Tecrübeli teknik adam, kulübün içine girdiği yeni yapılanmada maçlarını İnönü Stadı'nda oynamak istediklerini söyledi. Aybaba, "Futbolcularla da bu konuyu konuştum. Onlar da İnönü Stadı'na istiyor. Ben ve yardımcılarım yıllarca orada oynadık. Başkana bu isteğimizi ilettim" şeklinde konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN