Gaziantep'te fedakarlık zamanı

Karaman, yeni sezon hazırlıklarının yoğun bir tempoda devam ettiğini belirtti.

Şu anda işin başında olduklarını ifade eden Karaman, şöyle devam etti:

''Hem fiziksel anlamda, hem teknik taktik anlamda eksiklerimiz var. 23 Temmuz'a kadar kendi tesislerimizde çalışacağız. Kapasitemizi ve oyuncu transferindeki eksikliğimizi tam görüp, doğru tespitler yaparak birkaç oyuncu transferiyle hazırlık dönemini kapatmak istiyoruz.

Sezon başı çalışmaları zor oluyor. Zaman zaman temponun yüksek olması, çalışmadan gelen oyuncuları zorluyor. Başarılı olmamız için fedakarlık yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Büyük takımların transferleri ortada. Onlarla başa baş mücadele etme adına fedakarlık zamanı, hazırlık döneminde oluyor. Biz de bunu yapmak zorundayız.''

Karaman, eksik bölgelere transfer çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Galatasaray'a transfer olan Dany'nin yerini doldurmak istediklerini dile getiren Karaman, ''Gerçi oyuncularımız var. Ama geçen sezon kiralık olup gelmeyen oyuncularımız da var. Elyasa gitti. Giden oyuncuların, elimizde olmayan oyuncuların yeri dolacak. Onun dışında da lüzum gördüğümüz mevkilere mutlaka oyuncu alacağız'' diye konuştu.

''Kayserispor ile maç düşünüyoruz''

Kayserispor ile 18 Temmuz'da turnuva şeklinde bir maç yapmayı düşündüklerini belirten Karaman, ''Bu durumu, Kayserispor Teknik Direktörü Şota ile konuşacağız. Belki üçer devreli yarımşar saat, belki dörder devreli... Oyuncuların performansını görüp durumumuzu orada biraz daha netleştireceğiz'' şeklinde konuştu.

Karaman, hazırlık çalışmaları sonucunda durumu ''daha net'' göreceklerini kaydetti.

Yeni sezona günde 3 antrenman yaparak hazırlanan Gaziantepspor, sezon hazırlıklarının ilk etabını tamamladıktan sonra ikinci etap çalışmaları için Avusturya'ya gidecek.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN