Samet Hocam adaletlidir

Bizim sorumluluğumuz verilen görevi yapmaktır. Hocamızın yaşamı başarılarla dolu. Bu bilgi ve tecrübelerini aktardıkça biz de sahada iyi işler yapacağız

Samet Aybaba basın toplantısında "Yabancı kaleci transferi Cenk'in önünü kesmek anlamına gelmiyor. Cenk iyi olsun eldivenleri ona vermekten gurur duyarım" dedi biz de bu sözlerin muhatabına düşüncelerini sorduk. İşte aldığımız cevaplar: Benim etki ve yetki alanımı aşan ve polemik oluşturabilecek bu durumla ilgili yorum yapmam yanlış olur. Şunu söyleyebilirim. Samet Hocam; adaletli ve dürüst bir teknik direktör olarak gerekeni yapacaktır. Samet Hocam ve ekibi yıllarca Beşiktaşımız'da oynamış eski futbolcular. Teknik direktörlük yaşamları da başarılarla dolu. İnşallah bu bilgi ve tecrübelerini bizlere aktardıkça biz de sahada iyi işler yapacağız.

TAKIM SAVUNMASI ÖNEMLİ
Bizler profesyoneliz. Verilen görevi en iyi şekilde yapmakla sorumluyuz. Büyüklerimiz muhtemel ceza ve sakatlık durumuna göre alternatif oluşturmak istiyor. Hayırlısı olur inşallah. Ospina ve McGregor gibi kalecilerin isimleri transfer için geçiyor ama kendilerini pek tanımıyorum. Ben geçen sezon sadece Rüştü abi, Buffon ve Casillas'ı takip edip onların performanslarını kendi gelişimim adına yorumladım. İnşallah Rüştü ağabey gibi şaşaalı bir kariyere sahip olurum. Gönül isterdi ki Rüştü ağabey ile bir sene daha aynı takımda olalım. Bunu o da çok istiyor. Ama hayatta her zaman gönlümüzden geçenler gerçekleşmiyor. Büyüklerimizin kararlarına saygı duymak gerekiyor. Kariyer planlarımda yurt dışında oynamak, milletimi ve Beşiktaşımızı en iyi şekilde temsil etmek var. İspanya, İtalya ya da İngiltere Ligi olabilir. Puyol, Pique, Ramos gibi tandemde performansı istikrarlı futbolcularla oynamayı her kaleci ister. Ama önemli olan takım oyunu ve takım olarak savunma yapabilmektir.

UZAYA BİLE GELİRLER
Cenk Gönen, çok tartışılan stat polemiği içinse şunları söyledi: "Taraftarımız bizi o kadar çok seviyor ve destekliyor ki uzayda maç yapsak oraya da gelip yanımızda olurlar. Sadece iyi günümüzde değil kötü günümüzde de bizi desteklesinler."

CENK'LE KISA KISA
En değer verdiğin şey: -Ailem
Vazgeçemem dediğin insan: -Annem.
En beğendiğin film: -Hayat Güzeldir.
Son okuduğun kitap: -Nietzsche Ağladığında.
En sevdiğin şarkıcı: -Mustafa Ceceli, Muse Grubu.
En sevdiğin sanatçı: -Çetin Tekindor, Roberto Benigni
İzlediğin dizi: -Yok.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN