Stoch, Rusya'ya gidiyor mu?

Fenerbahçeli futbolcu Miroslav Stoch, yabancı kulüplerden teklif almasının onur verici olduğunu belirterek, ''Fakat ben Fenerbahçe'de çok mutluyum, kulüpten ayrılmak gibi bir niyetim yok'' dedi.

Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası Fenerbahçe Kamp ve Dinlenme Tesisleri'nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren sarı-lacivertli ekipte gazetecilere açıklama yapan Stoch, Fenerbahçe'den ayrılmak için hiçbir sebebi olmadığını ifade etti.

Slovakya'da da aynı sorularla karşı karşıya kaldığına dikkati çeken Stoch, ''Kulüpten ayrılmak için hiçbir sebebim yok, gayet mutluyum. İki senelik kontratım var ve ayrılmak istemiyorum. Tekliflerin geldiğini internetten duydum. Elbette onur verici fakat ben kulüpte çok mutluyum. Bu yüzden de kulüpten ayrılmak gibi bir niyetim yok'' diye konuştu.

İspanya'da futbol oynamayı hedeflediğini anlatan Stoch, ''Kariyerimde şu anda Fenerbahçe'deyim. Kafamda burada başarılı olmak var. Belki İspanya'da şans bulabilirsem, orada oynamak isterim. Kafam şu anda Fenerbahçe'de olduğu için burada başarılı olmak istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Yeni sezona çok sıkı hazırlandıklarını kaydeden Stoch, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çalışmalar çok iyi. Kampta 7'inci günü bitirdik. Herkes sıkı şekilde çalışıyor. İlk günlerde biraz yorulduk ama zannediyorum ki herkes normal kondisyonuna gelmeye başladı. İki hafta daha sıkı ve zor geçecek çalışmalarımız olacak. Daha sonra hedeflerimize ulaşmış olacağız.''

-''Kuyt'ın bize çok büyük katkısı olacak''-

Kuyt transferini de değerlendiren Stoch, Kuyt'un çok iyi oyuncu olduğunu, Avrupa takımlarındaki başarısını bildiklerini söyledi.
Kuyt'un Hollanda Milli Takımı ve İngiltere'deki maçlarını bildiklerini anlatan Stoch, ''Bize çok büyük katkısı olacak. Takımımızda birçok pozisyonda alternatifin olması bizim yararımıza. Türkiye Ligi'nden sonra Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğiz. Hocamız için de alternatifi bol olan bir kadro olması çok iyi'' dedi.

Şampiyonlar Ligi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını vurgulayan Stoch, sözlerini şöyle tamamladı:

''Şampiyonlar Ligi'ne kalabilmek için iki ön eleme oynayacağız. Elbette her şeyimizi bu maçlarda vereceğiz. Şampiyonlar Ligi'ne kalabilme heyecanını içimde taşıyorum. Geçtiğimiz sezon dizimdeki sakatlık nedeniyle çok ağrı çektim. Geçen yıl dizimde 2-3 ay ağrılarım vardı, bu şekilde oynamaya devam ettim. Dizim şu anda çok iyi, ağrılarım yok. Futbola konsantre olup her şeyin iyi olmasını diliyorum. Bu sezon da elimden gelenin en iyisi yapacağım. Geçen yıl 12 gol attım. Benim için önemli olan takımıma daha fazla yararlı olmak ama güzel goller atmak için yine çalışacağım.''

Stoch, güzel gol attığında dostlarının arayıp tebrik ettiğini dile getirerek, daha güzel gollere imza atacağını sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN