"Allah böyle bir durumu bir daha yaşatmasın"

Sivasspor A2 Takımı Teknik Sorumlusu Hakkı Hocaoğlu, kulüp tesislerindeki patlamayla ilgili, ''Büyük bir şans içerisinde olduğumuzu gördük, şükrediyoruz. Allah, Sivasspor'a böyle bir durumu bir daha yaşatmasın'' dedi.

Hocaoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Akşam yemeğinden sonra odalarımıza çekildiğimizde istirahat halindeydik. Oyun salonlarında oynayan sporcularımız da vardı. Odalarda patlamanın vermiş olduğu sesle ve tepkiyle beraber çocukları tahliye etmeye başladık. Olaya bir anda hakim olamadığımız için heyecanla çocukları dışarı çıkardık'' diye konuştu.

Sivasspor camiasına geçmiş olsun dileklerini ileten Hocaoğlu, ''Gördüğünüz gibi büyük bir şans içerisinde olduğumuzu gördük, şükrediyoruz. Allah, Sivasspor'a böyle bir durumu bir daha yaşatmasın. Böyle bir durumdan herhangi bir can kaybı olmadan ayrılmak hepimizi mutlu eden bir konu. Hasar tespiti devam ediyor. Gaz sıkışmasıyla ilgili olduğu tahmin ediliyor. Çok şükür ki can kaybı olmadı. Verilmiş sadakamız varmış, bunun başka bir açıklaması yok'' ifadelerini kullandı.

Sivasspor Kulübü'nün tesislerden sorumlu asbaşkanı Mehmet Ali Topal ise patlamanın mutfak ve yemekhane kısmında meydana geldiğini belirterek, ''Çok şükür can kaybı yok. Büyük ölçüde maddi hasar var'' dedi.

Bu arada, patlama sırasında sırtına düşen beton ve tuğla parçaları nedeniyle hafif yaralanan A2 Takım oyuncusu Batınay Ak'ın (18), Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildiği, genç sporcunun Samsun Bafra'daki ailesinin yanına gittiği belirtildi.

A2, U17, U15 ve U14 takımlarına 1 hafta izin verildiği, sporcuların ailelerinin yanına gönderildiği kaydedildi.

-Tesis binasında incelemeler sürüyor-

Öte yandan, patlamanın boyutu, gün ışığıyla daha net ortaya çıktı. Binanın giriş katındaki yemekhane ve lobide büyük çapta hasar meydana geldiği, yemekhanenin ve mutfağın duvarlarının yıkıldığı, kapı ve pencerelerin kırıldığı görüldü.

Mutfakta doğalgaz değil sanayi tipi tüp kullanıldığı, tüplerin ve bağlantılarının da gerekli kontrollerinin yapıldığı kaydedildi.

Akşam karanlığında meydana gelen patlama sonrası detaylı çalışma yapamayan Sivas Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri, tesis binasında inceleme yaptı. Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin de bugün tesis binasında çalışma yapacağını belirten yetkililer, çalışmaların tamamlanmasının ardından patlamayla ilgili rapor düzenleneceğini, incelemeler sonunda patlamanın nedeninin ortaya çıkacağını kaydetti.

Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'nde dün akşam genç takımların sporcuların odalarının da bulunduğu idari binada, patlama yaşanmıştı. Mutfakta gaz sıkışmasından kaynaklandığı tahmin edilen patlamada, A2 takım oyuncusu Batınay Ak hafif yaralanmış, tesis binasında ise büyük çapta maddi hasar oluşmuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN