''Benim geleceğim burada''

  • AA
  • Futbol
  • Perşembe 12.07.2012 11:35
Basına açıklamalarda bulunan Doka, yeni sezon hazırlıkları hakkında bilgiler vererek, ''Gayet iyi çalışıyoruz. Zaten çok sıkı çalışmamız lazım. Geçen sezon gösterdiğimiz güzel performansı devam ettirmemiz lazım'' dedi.
Brezilyalı oyuncu, Carlos Carvalhal gibi çok iyi bir teknik direktöre sahip olduklarını ifade ederek, ''Carlos, geldiğinden beri bize kendi düşüncelerini aktarmaya çalışıyor. Biz de kendisine yardımcı olarak, sezon içerisindeki hedeflerimize beraber ulaşabilmek için elimizden geleni yapacağız. Takım olarak amacımız Avrupa kupalarına katılmak. Mümkünse ligi ilk 4 sıra içerisinde bitirip, Avrupa kupalarına doğrudan katılmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'daki geleceği hakkında da konuşan Doka, ''Benim geleceğim burada'' diyerek, şu ifadeleri kullandı:
''Bu sene de geçen seneki performansımın üzerine koyarak, sanki yeni gelmiş bir futbolcu gibi mücadele edip, bu takım için elimden geleni yapıyor olacağım. Burada gayet mutluyum. İnsanlara bana gösterdikleri sevgiden dolayı teşekkür ediyorum. Benim geleceğim burada devam ediyor.''

-Ekrem: ''Öncelikli amacımız iyi futbol oynamak''

Lacivert-turunculu futbolculardan Ekrem Ekşioğlu ise, güzel ve seyir zevki yüksek bir futbol oynamayı hedeflediklerini söyledi.

Ekrem, basına yaptığı açıklamada, yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini kaydederek, ''Burası lige hazırlanmak açısından çok önemli. Bu periyotu iyi geçirmek istiyoruz. Yeni bir hoca ile çalışıyoruz ve onun da bir felsefesi var. O felsefeyi bize yerleştirmeye çalışıyor. Yeni şeyler öğreniyoruz. Bizim için de farklı bir deneyim oluyor. Yoğun çalışma temposu ve sıcağa rağmen keyifli idmanlar yapıyoruz. Zaten arkadaşlarımızın çoğuyla devam ediyoruz. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da var. hem yoğun hem de eğlenceli çalışmalar yapıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Öncelikli hedeflerinin iyi ve seyir zevki yüksek futbol oynamak olduğunu dile getiren Ekrem, başarının da buna paralel geleceğini vurguladı. Deneyimli oyuncu, şunları kaydetti:

''İki sezondur büyük hedefimiz olan Avrupa'ya gitme idealimizden kıl payı dönüyoruz. Bunu gerçekleştirmek istiyoruz ama bizim için öncelikli hedef, iyi futbol oynamak, oynadığımız güzel futbolu devam ettirebilmek ve seyir zevki verebilmek. Çünkü iyi futbol oynadığınızda, futbolun gereklerini yerine getirdiğinizde zaten Avrupa'ya gitmek ve ligde üst sıralarda yer almak doğal olarak geliyor. O yüzden bizim öncelikli amacımız takım halinde iyi futbol oynamak. Bunu yaptığımız sürece hedeflerimiz de gelir umarım.''
Geçtiğimiz sezon uygulanan play-off sistemi hakkındaki görüşlerini de aktaran Ekrem, ''Play-off ile ilgili gerekli araştırmalar yapılmıştır.

Geçtiğimiz sezon çok yoğun bir maç periyodu yaşladık. Bunlar üst düzey liglerde olağan şeyler. Fakat geçen sezon, gündemin de sürekli değişmesiyle alakalı olarak, daha yoğun ve yorucu geçti. Bu sezon tempo olacaktır ama geçen seneye oranla biraz daha düşük olmasında fayda görüyorum'' şeklinde konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN