Para kadar söz de devrede!

Geçen sezon Selçuk İnan'ı ikna eden Hasan Şaş; Hamit Altıntop, G.Saray'a 'Geliyorum' derken yine masadaydı. Valencia'dan ayrılık kararı alan Mehmet Topal ile Beşiktaş'tan kopan Egemen Korkmaz'ı, Volkan Demirel ikna etti.

Ezeli rakibi Fenerbahçe'ye son yılların en büyük çalımı atarak Hamit Altıntop'u kadrosuna katan Galatasaray'da Fatih Terim ve yardımcısı Hasan Şaş, son iki sezonda iki Türk yıldızı sarı-kırmızılı formayı giymeye ikna etti. Geçen sezon başı Fenerbahçe, Espanyol ve Toulouse'un tekliflerini Hasan Şaş ile Astoria AVM'de yaptığı görüşme sonrası geri çeviren Selçuk İnan'dan sonra Hamit de tercihini yaparken, Terim ve Şaş'ın sözünü dinledi. Ümit Davala ile birlikte Hamit ile görüşmeye giden Şaş, milli takımda kendisine "Ağabey" diyen iki ismin de Galatasaray'a gelmesinde etkili oldu.

***

Fenerbahçe'nin transferlerinde ise Volkan Demirel büyük çaba harcadı. Volkan, milli takımdan yakın arkadaşları Mehmet Topal ve Egemen Korkmaz'ın transferinde, yaptığı birebir konuşmalarla etkili oldu. Valencia'dan ayrılmak konusunda kararsız Mehmet ile Mayıs ayı sonunda milli takımın turnesinde uzun görüşmeler yapan Volkan, Kartalspor'da beraber forma giydiği Egemen Korkmaz transferinde de eski dostunu ikna etti. Beşiktaş'tan ekonomik problemler nedeniyle ayrılmayı kafasına koyan Egemen, sarı-lacivertli kulübe imza attığında onu ilk kutlayan isim de Volkan Demirel'di.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN