Taraftarı çıldırtan forma

İnter'in, önümüzdeki yıl giyeceği alternatif forma taraftarı ayağa kaldırdı.

  • Futbol
  • Perşembe 12.07.2012 21:24
İnter'in, önümüzdeki yıl giyeceği alternatif forma taraftarı ayağa kaldırdı. Taraftar, ezeli rakip Milan'ın renklerini taşıyan kırmızı renkteki formayı protesto etti.

Kulübe 45 yıl sonra Avrupa'nın 1 numaralı kupasını kazandıran, lig ve kupada ardı ardına başarılar elde eden teknik direktör Jose Mourinho'nun ayrılmasından sonra, bir türlü toparlanamayan Inter, yeni bir krizin eşiğinde.

Geçtiğimiz sezona Gian Piero Gasperini ile başlayan; ancak daha sonra takımı genç takım antrenörü Stramaccioni'ye emanet eden mavi siyahlı kulüp, sezonu 6. Sırada tamamlayabilmişti.

Taraftarlar, kulüpte yaşanan olumsuz gelişmelerden rahatsız durumdayken, Milano ekibinin önümüzdeki yıl giyeceği formanın renkleri, yaşananların üzerine adeta tuz biber ekti.

Sponsor firmanın İnter için hazırladığı alternatif formada, kırmızı renklerin ağırlıkta olması taraftarı kızdırdı. İnter'in en fanatik taraftarlarının bulunduğu Curva Nord grubu, internet sitelerinden bir açıklama yayınlayarak, kırmızı formaya tepkilerini gösterdi.

Ezeli rakip Milan'ın renklerini taşıyan yeni formalarının İnter'in geleneklerini yansıtmadığını öne süren Curva Nord, "Bu kulübümüzün tarihine ve geleneklerine yapılan bir hakarettir. Gözümüze ve karın boşluğumuza atılan yumruk bizi nefessiz bırakmıştır" ifadelerinin yer aldığı bir bildiri yayınladı.

Taraftar grubu, bu bildiriyi Inter başkanı Massimo Moratti'ye de yolladı. Diğer taraftarları, kırmızı formayı satın almamaya ve bu formayı giyip stada gelme-meye davet eden Curva Nord, alternatif bir forma bulunması gerektiğini savundu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN