''Fikstürü dezavantaj olarak görmüyoruz''

  • AA
  • Futbol
  • Cuma 13.07.2012 16:15
Yıldırım, basına yaptığı açıklamada, fikstürün başta Elazığspor camiası olmak üzere tüm spor kamuoyuna hayırlı olmasını diledi. Er veya geç tüm takımların birbirleriyle karşılaşacağını belirten Yıldırım, ''Kimileri bazı maçları önce ister veya istemez. Biz de ilk dört haftada 3 önemli maça çıkacağız. Bunu biz dezavantaj olarak görmüyoruz'' diye konuştu.

Yıldırım, ''18 hafta sonunda her takımla zaten mücadele edeceğiz. İlk maçın Fenerbahçe ile olması dezavantaj değil hatta avantaj olabilir. Bunlar tamamen takım ruhuna bağlıdır'' ifadelerini kullandı.

Stattaki tadilat çalışmaları

Elazığ Atatürk Stadyumu'ndaki tadilat çalışmalarının devam ettiğini ancak sezona yetiştirilmesi konusunda tereddütleri olduğunu belirten Yıldırım, ''Umarım tadilat tamamlanır ve ilk maçımızı evimizde oynarız ancak bunun için net bir şey söyleyemem. Açıkçası biz zaman kazanmak açısından ilk maçın deplasmanda olmasını isterdik ancak olmadı. Sezona bir hafta kala TFF yetkilileri gelecek ve rapor hazırlayacak. Biz de ona göre maçlarımızı tadilat tamamlanana kadar deplasmanda oynamak isteyeceğiz'' dedi.

Ligin ilk haftasında sahasında Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Elazığspor, 2. haftada Trabzonspor ve 4. haftada Beşiktaş ile deplasmanda karşılaşacak. Elazığ ekibi, 13. haftada ise sahasında Galatasaray ile karşı karşıya gelecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN