Kaçın Aslan çıldırdı

Hamit Altıntop ve Burak Yılmaz transferleriyle taraftarını ayağa kaldıran Galatasaray, Amrabat'ı da kadrosuna kattı. Cimbom, 72 saatte aldığı 3 yıldız için 16 milyon Euro bonservis ödeyecek

Haziran ayında Dany ve Umut'u kadrosuna katan ve transferde suskun kaldığı için eleştirilen Galatasaray, 3 günde 3 bomba transferle adeta çıldırdı. Hamit Altıntop için Fenerbahçe ile girdiği yarıştan önde çıkan Cimbom, ardından Lokomotif Moskova'nın kapısından dönen Burak Yılmaz'ın işini bitirdi. Dün de flaş bir gelişme yaşandı ve "Kapandı" denilen Amrabat defteri yeniden açıldı.

AMRABAT'TAN CİDDİ FEDAKARLIK
Faslı oyuncu için Haziran'da 7.5 milyon Euro öneren ve red cevabı alan G.Saray, dün tekrar Kayseri'nin kapısını çaldı ve 8 milyon 500 bin Euro ve Ceyhun karşılığında Amrabat'ı kadrosuna kattı. Hamit için 2.5, Burak için 5, Amrabat için ise 8.5 milyon Euro ödeyen Cimbom'un kasasından 72 saatte 16 milyon Euro çıktı. G.Saray'ın, Kayserispor'a daha fazla bonservis parası ödeyerek transferin bitmesini isteyen Amrabat ise Cimbom ile yıllık 1.750 milyon olarak yaptığı anlaşmadan vazgeçerek seneliği 1 milyon Euro'dan 4 yıllık sözleşme imzalamayı kabul etti.

ÖNCE 'DOSTUZ' MESAJI SONRA İMZA
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Amrabat transferini bitirmek için dün Kayserispor Başkanı Recep Mamur, ile bir araya gelirken, kulübün sitesinden yayınlanan bir dostluk mesajıyla da "Kayserispor'dan oyuncu almam ve satmam" mesajına da set çekti. G.Saray'ın sitesinden yapılan ve dostluk vurgusu yapılan mesajda "Galatasaray Kulübü ve Kayserispor Kulübü başkanları bugün bir araya gelerek, iki kulüp arasındaki köklü dostluğun, geçmiş günlerdeki Nordin Amrabat transferiyle ilgili olarak yaşanan sorunlar dolayısıyla zedelenmemesi konusunda mutabakata varmışlar ve karşılıklı iyi niyet göstergesi olarak bu transferi müspet neticelendirme konusunda anlaşmışlardır" denildi.

SIRA GELDİ MELO'YA!
Hamit, Burak ve Amrabat transferleriyle coşan Galatasaray taraftarı bugün de Melo'nun imzasını bekliyor. Brezilyalı için Juventus ile7 milyon Euro'ya anlaşan Galatasaray yönetiminin, bu transferi de bugün KAP'a bildirmesi bekleniyor. Cimbom büyük bir sürpriz yaşanmazsa Melo ile 3+1 yıllık sözleşme imzalayacak.

PSV PAYINI İSTİYOR
PSV'nin Faslı oyuncuyu Kayserispor'a satarken mukaveleye koyduğu maddeye göre bir sonraki satışından yüzde 20 pay alma hakkı var. Ancak Kayserispor yaklaşık 1.6 milyon Euro'luk pay için Hollanda ekibi ile pazarlık yaptığından Amrabat resmi imzayı atamadı.


BİZE ULAŞIN