B takımında bile yüzü gülüyordu

Hamit'in Real'in alt takımı Castilla ile idmana çıktığında bile yüzünün güldüğünü hatırlatan İspanyol yorumcu Cerezo, "Arkadaşları onu çok seviyordu. Kötü pas atınca 'Karpuz' diyorlardı" diye yazdı

G.Saray camiasında Hamit Altıntop sevinci yaşanırken, Madrid cephesinde de gurbetçi oyuncunun ayrılığı sonrasında yapılan analizlerde Hamit'in profesyonelliği ön plana çıkartıldı. Marca Gazetesi'nde Hugo Cerezo imzalı makalede, R. Madrid'de 12 maçta 640 dakika görev yapan ve tek golünü Sevilla'ya atan Hamit'in yaşadığı ağır sakatlıklar nedeniyle takıma uyum sağlayamadığına dikkat çekildi. Hamit'in sıkıntılı günler geçirmesine rağmen her zaman güleryüzlü olduğunu ifade eden Cerezo, "Real'in alt takımı Castilla ile idman yaptığında bile ses çıkarmadı ve işini yapmaya çalıştı" diye yazdı. Hamit'in Nuri, Mesut ve Khedira ile yakın olduğunu ancak takım içinde sempatik kişiliğiyle çok sevildiğini belirten Cerezo, takım arkadaşlarının idmanlarda bazen kötü pas attığında Hamit'e "Karpuz" diye seslendiklerini de sayfasında paylaştı.

BALİÇ'İ HATIRLATTI
İspanyol medyası, sakatlıklar yüzünden Real Madrid'e faydalı olamayanlar listesine Hamit Altıntop'u da eklerken, geçmişte Fenerbahçe ve Galatasaray forması giymiş Elvir Baliç'i de hatırlattı. 17 milyon Euro karşılığında Real Madrid'e transfer olan Bosnalı yıldız, diz bağlarının kopması sonrasında zor günler yaşamış ve La Liga kariyeri kısa sürmüştü.

'REAL PARA KAZANDI'
Real
Madrid'in Bayern Münih'ten bonservis ödemeden aldığı Hamit'i 3.5 milyon Euro'ya Galatasaray'a satması Madrid medyasında karlı ticaret olarak yorumlandı. Gazeteler, Real'de bir yıllığına 2 milyon 200 bin Euro kazanan Hamit'in takıma çok katkı yapamasa da kasasına 3.5 milyon Euro koyduğunun altını çizdi.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN