Burak Yılmaz'ı aratmayız

"Henrique ve Halil'le birlikte biz bu sezon gol yükünü çok rahat kaldırırız. Zaten Burak, sistemin ortaya çıkardığı bir golcüydü"

Robert Vittek bu sezon iddialı... Trabzonspor'a geçen sezon Ankaragücü'nden gelen ancak yaşadığı sakatlık nedeniyle forma giyemeyen Slovak golcü oynamak için sabırsızlanıyor. "Rekabet etmeye hazırım" diyen golcü, Burak Yılmaz'ın yokluğunu aratmayacaklarını söyledi: "Henrique ve Halil'le birlikte bu yükü çok rahat kaldırırız. Burak'ın gitmesi ile ilgili benim bir şey söylemem doğru olmaz ama Burak bir sistemin ortaya çıkardığı golcüydü. Başarılı oldu ve gitti. Bu sezon nasıl bir sistem ortaya konacak ve bu sistemin içerisinde biz nasıl bir başarı göstereceğiz onu yaşayarak göreceğiz. Bence iyi bir çıkış yapacağız." Sakatlığının tamamen geçtiğini belirten Vittek, "Ligin başlamasına daha 4 hafta var. Kendimi hazır hissediyorum. Bizim ekip Burak Yılmaz'ı kesinlikle aratmaz" diye konuştu.

BİZDE HERKES YILDIZ
"Önemli olan takımların kaç tane yıldız aldığı değil. Bunun örneğini çok gördük. Hollanda 15 yıldızla Avrupa Şampiyonası'na gitti ama sonuç ortada, elendi. Önemli olan takım olmaktır. Biz takım olarak bir ekip olursak çok daha iyi işler yaparız. Bizim takımda geleceğe dönük çok sayıda yıldız olmaya aday oyuncu var." Vittek yıldız oyuncuların korunması gerektiğini ise şu sözlerle anlattı: "Bir sezon şampiyon olamazsın fakat takımı koruyup futbolcularınızı elinizde tutarsanız sonraki sezonlarda o yıldız oyuncularla şampiyon olmak kolay olur."


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN