Gelmeleri değil oynamaları önemli

"Forma giydikleri kulüplerinde daha fazla zaman alırlarsa milli takıma daha faydalı olurlar. Hamit'in Türkiye'ye dönmesine sevindim. Real Madrid'de çok oynayamıyordu"

A Milli Futbol Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin milli futbolcuları transfer etmelerini SABAH'a değerlendirdi. "Önemli olan takımlarında oynamaları. Forma giydikleri zaman milli takıma daha faydalı olurlar" diyen Avcı, A Milli Takım'da oynayan futbolcuların aynı kulübe transfer olmalarının Milli takım açısından avantaj olabileceği değerlendirmesini yaptı. İşte Avcı'nın önemli mesajları:

REAL'DE 4 BİZDE 5 MAÇ OYNADI
"Galatasaray ve Fenerbahçe milli takımda oynayan futbolcuları transfer etti. Transferlere bakıldığında futbolcular yan yana oynayacaklar. Bu bizim için önemli bir avantaj sayılabilir. Hamit Altıntop, eski kulübü Real Madrid'de geçen sezon sadece 4 maç oynadı. Milli Takım'da ise 5. Kulüp ile milli takımın havası başka oluyor. Kendi takımında çoğu kez fazla şans bulamayanlar milli takımda başarılı olmuşlardır. Hamit de bunun bir örneği. Takımların kadrolarını güçlendirmeleri özellikle yerli futbolcuların oynayacak olması milli takım için büyük bir kazanç. Ancak lig başlamadan şu anda yorum yapmak yanlış olur. Zaten şimdiye kadar da öyle bir açıklama yapmadım. Bu transfer edilen futbolcuların takımlarındaki performansları çok önemli. Nasıl oynayacaklar bakacağız.

SÜPER LİG KALİTELİ OLACAK
Transferlere bakıldığında bu sezon Süper Lig kaliteli geçecek görünüyor. Bu kaliteli ligde Türk futbolcularının performansı çok önemli. Ne kadar kaliteli bir lig olursa, bu da milli takıma yansır. Yabancı ülkelerde de oynayan Türk futbolcularının kaliteli ligde mücadele etmeleri de göz önüne alındığında Dünya Kupası grup maçları öncesi büyük kazanım olacak. Yine de belirteyim ki ligler başlamadan, futbolcuların performansını ve oynadığı mevkileri görmeden futbolcular hakkında yorumda bulunmak yanlış olur."


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN