Resmi açıklama 19.07'de

Fenerbahçe Oscar Cardozo'yu bitirdi. Dün yönetim toplantısı olmasına rağmen Lizbon'a giden ve Benfica Başkanı Luis Felipe Vieira ile bir araya gelen asbaşkan Ali Yıldırım, Paraguaylı golcünün transferini konuştu. Portekiz ekibine Oscar Cardozo için 12 milyon euro ve "bonus" önerildi.

BAŞARIYA GÖRE PARASI ARTACAK
F.Bahçe, şampiyonluk, kupa ve Şampiyonlar Ligi'ndeki başarıya endeksli bir "artı para" önerisini yaptı. Benfica başkanı Vieira da bu teklifi kabul etti. Cardozo'nun, tercihini F.Bahçe'den yana kullanması da pazarlığın imza aşamasına getirilmesinde etkili oldu.

RESMİ AÇIKLAMA 19.07'DE
Cardozo, Benfica'dan ayda 90 bin euro alırken, Fenerbahçe ona ayda 200 bin euro teklif etti. Yönetimin transferi yarın 19.07'de açıklayacağı konuşuluyor. Böylece "Dünya F.Bahçeliler Günü" nde bomba patlatılacak, Sow'un yanına Cardozo eklenecek.

CARDOZO'NUN YEDEĞİ HAZIR
Lizbon'a giden Ali Yıldırım'ın Oscar Cardozo olmazsa alternatif ismi de hazır. Yıldırım'ın Sporting Lizbon'dan Ricky van Wolfswinkel'i istediği belirtiliyor. 23 yaşındaki Hollandalı oyuncu Lizbon'da 25 maçta 14 gol attı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN