Mersin Slovenya yolcusu

Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, basına yaptığı açıklamada, kamp çalışmalarının ilk etabını 3 Temmuz'da Davraz'da başlattıklarını hatırlatarak, Davraz'daki çalışmaların çok verimli geçtiğini söyledi.

Yeni transferlerin takıma yavaş yavaş adapte olmaya ve uyum sorununu aşmaya başladığını anlatan Kahramanlı, ''Kamp bence çok iyi geçti. Mesela dün Medical Park Antalyaspor ile yapılan hazırlık maçında, yeni transferimiz Yattara şovunu yapıp, takıma yararlı olabileceğini gösterdi. Öte yandan ilk etap çalışmaları sırasında bazı eksikliklerimizi de görme imkanımız oldu. Önümüzdeki süreçte neler yapmamız gerektiğini daha net görebildik'' dedi.

Kahramanlı, takımın bugün itibariyle Davraz'dan ayrıldığını ifade ederek, ''Takımımız 23 Temmuz'a kadar dinlenecek. 23 Temmuz'da da İstanbul'dan ikinci kamp dönemini başlatmak üzere Slovenya'ya hareket edecek. Ertesi gün de çalışmalara başlayacak. Slovenya'da 5 hazırlık maçı yapacak olan takımımız, 15 gün boyunca çalışmalarına bu ülkede devam edip, kentimize dönecek'' diye konuştu.

Transfer çalışmaları


Halen takımda olan bazı isimlerle yollarını ayıracaklarını ifade eden Kahramanlı, bu konuda teknik heyetin vereceği raporun etkili olacağını belirterek, ''Takımdaki hantallığı giderebilmek için, bazı isimlerin gitmesi gerekiyor. Fakat şu an henüz isimler belli değil. Bir kaç güne kadar gidecek isimler belli olur'' dedi.

Kahramanlı, transfer komitesinin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek, şöyle devam etti:

''Bazı isimlerle görüşmelerimiz sürüyor. Ümit ediyorum ki, bu görüşmeler Slovenya kampına kadar netleşir ve çalışmalara katılabilirler. Bu noktada ilgili arkadaşlarımız yoğun şekilde çalışıyor. Görüştüğümüz isimler arasında kaliteli yerli ve yabancı oyuncular var.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN