''Daralmamız gerekiyor''

Yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde devam eden Kardemir Karabükspor, teknik direktör Michael Skibbe yönetimindeki antrenmanda koşu ve pas çalışması yaptı.

Michael Skibbe, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Gerede'de çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, oyuncuların performansından memnun olduğunu söyledi.

Gerede'deki kampta daha çok kondisyon ağırlıklı çalıştıkları için oynadıkları hazırlık maçları skorlarının ikinci sırada geldiğini vurgulayan Skibbe, şöyle konuştu:

''Lige hazırlık kapsamında kadro oluşturmaya gayret ediyoruz. Teknik ekip olarak düşüncelerimizi bir araya getirip, bu konularda karar almaya çalıştık. Slovenya kampı öncesi 35 kişilik kadromuzu daraltmamız gerekiyor. Bu nedenle oyuncuları tek tek düşüneceğiz. Slovenya kampımıza 28 belki, 29 kişiyle devam edeceğiz. Özellikle genç oyuncuları, oyun pratiği kazanması için farklı takımlara kiralık veya başka bir şekilde vermeyi düşünüyoruz. Çünkü bu tip oyuncular, Süper Lig'de maç pratiği yapma şansı olmayacağını düşündüğümüz oyuncular olacak.''

Slovenya kampı sonrasında Selim Teber'in transferini yönetimle konuşup, çözmeye çalışacağını ifade eden Skibbe, şimdilik onun dışında herhangi bir transfer düşünmediğini söyledi.

Skibbe, oyuncuların hazırlık maçlarındaki performanslarına göre de transferde bir hamle yapma durumu olabileceğini sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN