G.Saray'a salvo

F.Bahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım, G.Saray Teknik Direktörü Terim'in 'Elalem 20 milyon Euro'ya transfer yaparken, 250 bin Euro'luk Necati ile şampiyon olduk" sözlerine sert yanıt verdi: "Sadece 250 bin Euro'luk Necati'yi mi almışlar! Herkes işine baksın. Bu sene onların en büyük transferi Lutfi Arıboğan, onları uçurur. Zaten herkesi uçuruyor, ama fazla uçmasın..." "Bizi kimse kurtarmıyor, bize kimse stat yapmıyor, paraları biz ödüyoruz. Herkes iyi transfer istiyor. Ben de istiyorum. Ama biz en yararlı transferi bulmaya çalışıyoruz."

  • Futbol
  • Cuma 20.07.2012
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında demeç düellosu başladı. G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, forma tanıtımı sırasında yaptığı sohbette "Elalem devre arasında bir oyuncuya 20 milyon Euro verirken, biz 250 bin Euro'ya aldığımız Necati ile şampiyon olduk" şeklindeki değerlendirmesine Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım'dan tepki geldi. Takımla Avusturya'da bulunan Yıldırım, dün gazetecilerle yaptığı sohbette Terim'in sözlerini değerlendirirken, Lutfi Arıboğan için de ilginç ifadeler kullandı: "3 Temmuz sürecinde yaşadıklarımız ortada. 4-5 önemli oyuncumuzu kaybettik. Onlar ise ilk 11'i baştan değiştirdi. Sadece 250 bin Euro'luk Necati'yi mi aldılar. Bu takım iki final oynadı, birisini kazandı birisini son maçta kaybetti. Herkes kendi işine baksın. Bu sene onların en büyük transferi Lutfi Arıboğan, onları uçurur. Zaten herkesi uçuruyor, ama fazla uçmasın.

Bize stat yapmıyorlar
Yıldırım, transferler için de şunları söyledi: "Hasan Ali'den sonra 4 transfer yapacağız dedik. Mehmet Topal ve Egemen'i aldık, demek ki 2 hakkımız daha var. Biz oyuncu almış olmak için almıyoruz. İhtiyacımız için alıyoruz. Transfer yapacağız. Şu anki kadro yeterli, hocamız da böyle düşünüyor. Lige bir ay var, acelemiz yok. F.Bahçe'nin menfaatlerini ve maddi durumunu da göz önünde bulunduruyoruz. Bizi kimse kurtarmıyor, bize kimse stat yapmıyor, paraları biz ödüyoruz. Herkes iyi transfer istiyor ben de istiyorum. Ama biz en yararlı transferi bulmaya çalışıyoruz."

Aziz Yıldırım lider
Başkan Aziz Yıldırım'ın tekrar koltuğa oturmasının önemine de değinen sarı-lacivertli yönetici, "Aziz Yıldırım bir lider, onun o koltukta oturması dahi önemli. Aziz Yıldırım'ın olmaması bir ailede anne ve baba olmazsa nasılsa öyledir" dedi. Bu senenin sportif başarı açısından çok farklı olacağının altını çizen Yıldırım, futbol takımının ilk hazırlık maçında MTK ile berabere kalması için de, "İlk hazırlık maçı gösterge değil, önemli olan sonu iyi olsun. Takım hazır değil. Üç maç sonra herşey belli olur" yorumunu yaptı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN