"Takımdan gitmek isteyen olabilir"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bugün sona eren Hollanda kampına ilişkin olarak ''Hiçbir aksaklık olmadan, her geçen gün daha iyiye gittiğimiz bir kamp süreci oldu'' dedi.

Güneş, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, daha çok fiziki güce dayalı bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade ederek, ''Dayanıklılık ve bireysellikte bazı sıkıntılar olması son derece doğal. Takım oyunu ve disiplinde ise bir iyi niyet söz konusu. Kadromuzda daha iyi işler yapacak arkadaşlarımız var. Fakat idman yoğunluğu ve adale yorgunluğu onların üzerinde etkili oldu. Şu aşamada iyi bir kamp geçirdiğimizi söyleyebilirim. Hem hava iyiydi hem de çalıştığımız ortam. Son derece iyi hazırlandık'' dedi.

Kadro genişliğinin bazı oyuncular için kafa karışıklığı yaşattığına işaret eden Güneş, şöyle devam etti:

''Bütün oyuncularım takımın bir parçası olarak son derece olumlu çalıştılar. Sonuçları dikkate almadan ilk maçtan son maça kadar bakarsak, olumlu şeyler hep artış gösterdi. Eksikler hep olacaktır. Lig başladığında da olacaktır. Geçen sene de bunları yaşadık. Geriden oyunu başlatırken, oyun kurmada, baskı yediğimiz anlarda yaptığımız işlerde eksiklerimiz var. Bireysel performans ve becerileri daha iyi kullandığımızda daha etkili işler yapacağımızı düşünüyorum.''

-''Kimler takımı daha ileriye taşır, buna karar vereceğiz''-

Takımdaki oynayacak futbolcularla ilgili bir takım kararlar vereceklerini vurgulayan Şenol Güneş, şu ifadelere yer verdi:

''Takımdan gitmek isteyen de olabilir, bizim göndermek isteyeceğimiz de... Bu her zaman doğaldır. Transfer her zaman yapılabilir ve kulüpler için gereklidir. Bunun ticari boyutu da var, başarı boyutu da. Eldekinden daha iyisini bulursanız yollarsınız. Elinizdeki çok iyi bir oyuncuyu da verebilirsiniz. Kim kalır, kimler takımı daha ileriye taşır, buna karar vereceğiz. Geçmişten bildiğim oyuncular var. Onlarla ilgili yine sıkıntı varsa kanaatimi söyleyeceğim zaten. Fakat oyuncu da bize öyle bir duyguyla gelirse değerlendiririz.''

-''Soner yetenekli bir oyuncu''-

Takıma yeni katılan oyuncuların performansını da değerlendiren Güneş, ''Soner yetenekli bir oyuncu, daha da üzerine koyacağını düşünüyorum. Soner'i, Yasin'i ve Bamba'yı yeni oldukları için daha çok görmek istedim. Emre'yi dedesinin vefatı nedeniyle izin verdiğimizden pek oynatamadım. Fakat hepsinin performansından memnunum'' yorumunu yaptı.

Hollanda kampının sona ermesinin ardından futbolculara 3 günlük izin verildiği, bordo-mavililerin bu iznin ardından kamp için Almanya'nın Münih kentinde toplanacağı bildirildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN