"Fenerbahçe şikecilerin takımı"

Vaslui'nin Başkanı Adrian Porumboiu, bir spor adamı değil, Haçlı ordusu komutanı gibi konuştu. Porumboiu, "Fenerbahçe şikecilerin takımı, biz savaşanların. Osmanlılar'ın torunlarından intikamımızı alacağım" sözlerini sarfetti.

Fenerbahçe'ye Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesinde Romanya'dan Vaslui çıktı, ancak hocasından ya da oyuncusundan çok gündeme kulübün başkanı ve sahibi olan Adrian Porumboiu geldi. Ülkede Steaua Bükreş'in sahibi Gigi Becali'den sonra en çok televizyonlarda boy gösteren, dilinin kemiği olmayan 1 milyar Dolar'lık başkan Porumboiu, kuradan sonra Fenerbahçe'yi hemen hemen her gün ağzına alıyor! Çılgın başkan son olarak Vaslui kentinde çıkan Gazata Monitorul'a konuştu. Bir kez daha temsilcimiz için 'şikeci' kelimesini kullandı. Transfere büyük paralar harcayacağını ifade eden Rumen futbol adamı, Adrian Mutu'yu transfer edeceğini ima etti.

'Türkler'e sahayı dar edelim'
İş hayatına atılmadan önce uzun yıllar hakemlik yapan, hatta 1995'te Ajax-Milan arasındaki Şampiyonlar Ligi finalinde 4. hakem olarak görev alan Porumboiu, "Fenerbahçe şikecilerin takımı, biz ise savaşanların takımıyız. Onları yenmek için her şeyi yapacağız. Gerekirse iki misli para harcayacağım. Ama ne olursa olsun Osmanlılar'ın torunlarından intikamımızı alacağım. Marius Niculae'yi Rapid Bükreş'ten aldık. Şimdi çok ünlü 2 yıldız daha gelecek. Biri İtalya'dan (Gazete bu sözleri, 'Mutu'yu alacak' şeklinde yorumladı) olacak. Bizim ligimiz onlardan önce başladı. Bu büyük avantaj. Rövanşta onlara zorlu bir atmosfer yaratalım. Herkes stada gelsin, Türkler'e sahayı dar edelim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Fanatik
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN