Hurşut Meriç Bursaspor'a mı?

  • AA
  • Futbol
  • Salı 24.07.2012 14:45
Gençlerbirliği Genel Menajeri Cem Onuk, Hurşut Meriç'in kırmızı-siyahlı takım için önemli bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Hurşut bize lazım'' dedi.
Kırmızı-siyahlı takım ile birlikte Belçika'da bulunan Cem Onuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada Hurşut Meriç'e ilişkin transfer haberlerini gazetelerden takip ettiklerini belirterek, ''Bursaspor'dan futbolcumuz için teklif almadık. Fakat 'Hurşut Bursaspor yolunda...' haberlerini gazetelerde görüyoruz ve şaşırıyoruz. Çünkü şu ana kadar oyuncuyla ilgili bizimle temasa geçen kimse olmadı. Haberlerin kaynağını doğrusu biz de merak ediyoruz'' diye konuştu.

Kırmızı-siyahlı takım için önemli bir oyuncu olan Hurşut Meriç'ten yeni sezonda beklentilerinin yüksek olduğunu kaydeden Onuk, şöyle devam etti:
''Hurşut bize lazım, geçen sezon ortaya koyduğu performansla dikkatleri çekti. Genç kadromuza transfer döneminde tecrübeli isimleri katarak denge sağlamaya çalıştık. Hurşut da takımımızın tecrübelilerinden ve 2 yılı aşkın bir zamandır bizimle. Takımın ağabeylerinden artık ve neşe kaynağı. Bütün oyuncular, teknik heyet ve yönetim Hurşut'u çok seviyoruz. Önümüzdeki sezon kendisinden beklentimiz yüksek ve Hurşut da bu beklentileri karşılayabilecek kapasitede bir futbolcu.''

Belçika kampını da değerlendiren kırmızı-siyahlı kulüp menajeri, güzel bir ortamda çalıştıklarını ve sezon öncesini iyi değerlendirerek lige başlamayı hedeflediklerini söyledi.

Kampın yeni transferlerin takıma uyumu açısından çok faydalı geçtiğini belirten Onuk, şunları söyledi:

''Teknik direktörümüz Fuat Çapa ve ekibi yoğun bir çalışma programı uyguluyor. Futbolcularımız çok yoruluyor, ancak bu çalışmaların karşılığını lig başlayınca alacağız. Burada henüz 1 hazırlık maçı yaptık. Belçika'nın güçlü takımlarından Anderlecht ile 2. hazırlık maçımızı oynayacağız. Bu karşılaşmaların kaç kaç bittiğini değil teknik direktörümüzün futbolcuların durumunu görmesini önemsiyoruz. Anderlecht maçından sonra kamp döneminde 2 karşılaşma daha oynayacağız ve eksiklerimizi görerek, teknik ekibimizle gerekli çalışmaları yapacağız.''

-Onur dönüyor-

Gençlerbirliği ile Belçika'da kampta bulunan genç futbolcu Onur Bayramoğlu, rahatsızlığı nedeniyle Ankara'ya dönüyor.

Genel Menajer Onuk, genç futbolcunun boğazından rahatsızlandığını belirterek, Onur Bayramoğlu'nu tedavisi için bugün Ankara'ya yollayacaklarını sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN