Kredi müjdesi

Beşiktaş'ta Başkan Orman, krizden kurtulmak için yeni kredi arayışında sona yaklaştı. Hedef; 85 milyon dolar krediyle borcu eritip, sıcak para sağlamak...

Beşiktaş yönetimi iki aydır sürdürdükleri kredi arayışlarında önemli mesafe aldı. Eski başkan ve şu an Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olan Yıldırım Demirören döneminde alınan 75 milyon dolarlık banka kredisini yenilemeyi ve kulüpteki nakit akış krizini aşmayı planlayan başkan Fikret Orman iki aydır bankalarla konsorsiyum üzerinden 85 miyon doları bulan bir kredi arayışındaydı. Beşiktaş yönetimi 75 milyon dolarlık mevcut kredinin 25 milyon dolarını alındığından bu yana ödemesi yapılmıştı.

50 MİLYON REVİZE EDİLECEK
Yönetim hem yüksek faizli eski kredi borcunu revize edip, kalan kısmını 30-35 milyon dolarlık kaynak sağlamayı planlıyor. Bu kredi sağlanırsa Beşiktaş yönetimi eline geçecek yaklaşık 35 milyon doları geciken ödemelerde kullanacak. Öte yandan Beşiktaş'ta yönetimin kulübe katkı amacıyla başlattığı kampanya kapsamında büyük ilgi gören FEDA tişörtünün kırmızı renklisi de dün satışa çıktı. Taraftarların büyük ilgisi sürüyor. Yönetim, Siyah-Beyazlılar'dan korsanı da çıkarılan bu tişörtü satın alırken dikkatli olmalarını istedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN