Toraman, yeni Kartal'ı anlattı

Avusturya'da yaptıkları hazırlık kampıyla ilgili BJK TV'ye açıklamalarda bulunan deneyimli futbolcu, ''Bu sene genç, savaşan bir takım olacak. 90 dakika boyunca hiç durmayan, varını yoğunu bütün gücünü sahada bırakacak bir takım olacak. Taraftarımızdan böyle genç ve istekli bir takımı yalnız bırakmamalarını istiyoruz'' dedi.

Uzun süreli kampın iyi geçtiğini belirten tecrübeli savunma oyuncusu, ''Çok iyi ve yoğun bir tempoda çalıştık. Özel maçlar yapıyoruz, en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Takıma yeni katılan genç arkadaşlarımız ve yeni transferlerimiz vardı. Onların takıma adaptasyonu, uyumu, herkesin birbiriyle iletişimi burada sağlanmış oldu. İyi bir kamp dönemi geçirdik. Yoğun ve yorucu şekilde geçti'' diye konuştu.

Takıma çok sayıda genç futbolcunun katıldığını anlatan İbrahim Toraman, ''Bunların arasında tabii ki sivrilenler, bir adım daha fazla öne çıkanlar burada kalacaktır, zorlayacaktır forma giymeyi, Beşiktaş'ta görev almayı, hazır duruma gelmeyi. Yetenekli arkadaşlarımız var. Gençlerin enerjileri iyi ve çok çalışıyorlar. Dediğim gibi daha çok çalışan, daha çok gayret gösteren ve verilen şansları iyi değerlendiren burada kalacaktır. Takımımıza da uzun yıllar katkı sağlayacaktır'' diye görüşlerini aktardı.

Teknik direktör Samet Aybaba'nın genç oyuncularla yakından ilgilendiğini de belirten İbrahim Toraman, siyah-beyazlı taraftarlara da çağrıda bulunarak, şunları kaydetti:

''Samet Hoca herkesle yakından ilgileniyor. Özellikle genç arkadaşlarımızla. Hepsiyle ayrı ayrı iletişim halinde, konuşuyor, yakından ilgileniyor. Bu hem gençler için hem de herkes için bir şans. Dediğim gibi, onlar da bunun farkındalar. Hoca çok iyi çalışıyor. Çok istekli, hırslı, arzulu. Bunu da oyuncularına yansıtmaya çalışıyor. Biz de bunu en iyi şekilde benimsemeye çalışıyoruz. İnşallah hocanın isteklerini, düşüncelerini bir an önce daha çok çalışarak sahada yapmaya çalışırız.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN