''Altyapıya önem vermeliyiz''

Yenişehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun kulüp başkanı Kahramanlı, hentbol şube sorumlusu Onur Ünlü, kulüp menajeri Salih Baysal ve basın sözcüsü Celal Ata, Belediye Başkanı İbrahim Genç'i makamında ziyaret ederek, destek istedi.

Kahramanlı, ziyarette, Mersin İdmanyurdu'nun hak ettiği yere taşınabilmesi için el birliği ile çalıştıklarını, bu kapsamda da her türlü desteğe ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Başkan Genç'in, yaptığı çalışmalarla ilçenin yanı sıra Mersin'e de katkı sunduğunu ifade eden Kahramanlı, şunları kaydetti:

''Biz de Mersin İdmanyurdu olarak 29 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkma başarısını gösterdik. Bu başarıya büyük mücadeleler ve özveriler sonucunda ulaşıldı. Ancak takımın Süper Lig'de kalıcı olabilmesi için alt yapısının güçlü olması gerekiyor. Ancak şu anda takımımızın tesisi bile yok. Projesi hazır olan ve Yenişehir ilçesinde yapılacak tesis için belediyeden destek bekliyoruz. Başkan Genç'in yasalar ve imkanlar elverdiğinde her türlü desteği vereceğinize inanıyoruz.''

Başkan Genç de, Kahramanlı ve ekibinin, takımı uzun aradan sonra Süper Lig'e çıkararak önemli bir başarıya imza attığını belirtti.
Alt yapısı olmayan bir yerde üst yapıdan söz edilemeyeceğine işaret eden Genç, şunları kaydetti:

''Mersin'in yapılacak bir spor etkinliği için alt yapısı yoktu. Şimdi 2013 Akdeniz Oyunları dolayısıyla bu sorun büyük ölçüde gideriliyor. Oyunlar için yapılacak tesislerin çoğunluğunun ilçemizde olması, belediyemize de büyük yükler getiriyor. Ayrıca oyunlara 14 milyon TL'ye yakın katkımız var. Kapalı yüzme havuzu ve cimnastik salonunun arsalarını biz verdik, örtü bedellerini de yine biz ödedik. Bizim gibi küçük bir belediye için bunlar büyük bir katkıdır. Mersin İdmanyurdu için de yasal çerçevede üzerimize düşen her türlü yardımı yapmaya hazırız.''
BİZE ULAŞIN