''2016 Olimpiyatları'nda da oynarım''

  • AA
  • Futbol
  • Cuma 27.07.2012 11:43
Londra Olimpiyatları'nda tek erkeklerde 1 numaralı seribaşı olan, dünya klasmanının lideri Federer, 8 Ağustos'ta 31 yaşına basacağını söyledi. İnsan vücudunda çok sayıda hareketli organ bulunduğunu hatırlatan Federer, ''Ruhum bir sonraki olimpiyatlarda oynamak istiyor, umarım vücudum da elverir'' diye konuştu.

Yedi kez grand slam şampiyonu olarak ABD'li Pete Sampras'ın rekorunu kıran Federer, ilk olimpiyat şampiyonluğu için korta çıkacağını söyledi. İlk tur maçlarının elenmeye müsait olduğunu ifade eden Federer, tur atladıkça şampiyonluk şansının yüksek olacağını belirtti.

Federer'in ilk turdaki rakibi, Kolombiyalı raket Alejandro Falla olacak. Pekin-2008'in altın madalyalı ismi İspanyol Rafael Nadal, sakatlığı nedeniyle Londra'dan çekildi. Federer'in altın madalya şansı, bu nedenle fazla görünüyor.

Federer, Nadal için üzgün olduğunu belirterek, ''Eminim burada olup şampiyon olmayı çok isterdi, ona acil şifalar diliyorum'' dedi.

Federer, Pekin-2008'de çift erkeklerde Stanislas Wawrinka ile şampiyon olmuş, tek erkeklerdeki en iyi derecesini ise 2000 Sidney Olimpiyatları'nda dördüncü olarak elde etmişti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN