3 Temmuz'a darbe soruşturması

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, şike soruşturmasının F.Bahçe'ye darbe planı olduğuyla ilgili soruşturma yürüttüğü ortaya çıktı

İstanbul Bölge Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, şike soruşturması olarak yürütülen soruşturmanın Fenerbahçe'ye yönelik faili meçhul kişi ya da kişilerce düzenlenen örgütlü bir darbe planı olduğu yönündeki şikayet üzerine soruşturma yürüttüğü ortaya çıktı. 2012/1487 dosya numarası ile yürütülen soruşturma, şikayet konusu savcılığın görev alanına girmediği gerekçesiyle görevsizlikle sonuçlandı. Dosya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilirken Başsavcılık da Faili Meçhul Suçlar Bürosu'na tevdi etti.

5 AVUKAT DİLEKÇEYLE BAŞVURDU
Avukatlar İbrahim Çalışkan, Gözde Cumrat, Abdullah Eyüpoğlu, İsmail Tepecik ve İlyas Burcay'ın geçtiğimiz günlerde Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir dilekçe verdikleri öğrenildi. Dilekçede 3 Temmuz 2011'de başlatılan ve kamuoyunda şike soruşturması olarak bilinen soruşturmanın Fenerbahçe'ye yönelik bir darbe girişimi olduğu belirtildi ve Fenerbahçe yönetiminin yasadışı organize işlerle devrilmeye çalışıldığı kaydedildi. Dilekçede "Türk sporunun 105 yıllık çınarı Fenerbahçe Spor Kulübü'ne yönelik tezgahlanan bu darbede bir sportif darbedir. Bu sportif darbenin de arkasındaki karanlık güçler araştırılıp buna yeltenen ve bu darbeyi hayata geçirenlerin cezalandırılmasını istiyoruz" denildi.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN