Aziz Yıldırım'dan şok karar

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısı başladı. Toplantıya katılan Başkan Aziz Yıldırım, tüm üyeler tarafından ayakta alkışlanarak karşılandı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde Kurul Başkanı Yüksel Günay başkanlığında yapılan toplantıya Aziz Yıldırım'ın yanı sıra tüm yöneticiler ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

Aziz Yıldırım alkışlar arasında kürsüye gelerek slayt gösterisi eşliğinde bir konuşma yaptı.

Fenerbahçe olarak havuz sisteminden çıkacaklarını söyleyen Yıldırım, "Şike Davası'nda Yargıtay tarafından aklanırsak havuza geri döneriz" dedi.

Aziz Yıldırım'ın konuşması şöyle:

3 Temmuz zihniyetnin amacı Fenerbahçe'nin üzerindenTürk sporunu ele geçirmektir. Amacın çıkış noktası şike değildir. Amaç bizleri Ergenekon, Balyoz gibi suç örgütlerinin içine sokmaya çalışmaktır.

Kamuoyu şunu iyi bilmelidir; Bana ve Fenerbahçe'ye yapılan operasyonun tarihini 3 Temmuz olarak görmek büyük hatadır. TFF koridorlarında düzenlenen karanlık olayların son noktası 3 Temmuz günü olarak karşımıza çıkmıştır. Türk futbolunu ele geçirmek isteyenlerin hedefi olarak Aziz Yıldırım seçilmiştir.

Cumhuriyet yıkılmadan yıkılmayacağımızı, hep ayakta duracağımızı anlamayanlara burada selam olsun.

Hesaplarında tek bir kuruş dahi açık olmadığı devletin resmi kurumları tarafından sabit olan F.Bahçe başkan ve yöneticileri 1 yıl tutuklu kalmışlardır.

Yargılamaya etkilemeye kalkanlar şimdiler de FIFA ve UEFA'da aynı role soyunmaktadırlar. UEFA ve FIFA'ya mektup yazanlar Türk futboluna zarar vermektedir. Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe bu yapılanları asla unutmayacaktır.

3 Temmuz zihniyeti örgütlü bir zihniyettir. Bizim silahlı suç örgütü olamadığımızı bilen G.Saraylı yetkili savcı da biliyordu. Bizim birlikte maç seyrettiğimiz insanların bizi dinlemeleri ve bizi ahlaksızlıkla suçlamaları bizleri çok üzmüştür. Ben onlara ahlaksız diyorum. Şike suçlamasına bizi dahil etmek istediler.

Yeni yasalar yaparak bizi toplum önünde değersizleştirmek istediler. 6222 sayılı yasa ile ilgili ne benim ne de Şekip Bey'in bir dahili yoktur.

Yasanın kimler tarafından yapıldığı ve gizli toplantılar ile yapıldığı açıkça bellidir. F.Bahçe'nin şampiyon olmasının ardından süreç başlatılmış ve Savcı Berk'in "şampiyon olmasaydınız bu davayı açmayacaktım" açıklaması da bu durumun özetidir. G.Saray'ın 1 milyon dolar açığı ve Beşiktaş'ın yöneticisi ve teknik direktörü hakkında hemen karar verilirken bizim için süreç daha uzun süre işledi.

Sayın Savcı Berk görev ve yetkileri elinden alındıktan sonra bakın neler demişti? "Ben cemaatçi değilim, olsam Ali Koç ve Murat Özaydınlı'yı almaz mıydım?" Yani savcı Berk'e göre insanları almak için delillerin olup olmaması önemli değildir.

Topluma delikanlılık ve adamlık dersleri vermeye çalışanlar neden ben cezaevindeyken başka dışarıdayken başka konuşmaktadırlar.

Ahmet Çakar, "Aziz Yıldırım Türkiye'de olanları biliyor, Aziz Yıldırım abilik yapsın açıklasın" diyerek iki milli maçta bile şike yapıldığını söylemiştir. Bu ihbardır ancak bugüne kadar bir işlem dahi yapılmamıştır. Ahmet Çakar'ın açıklamaları için suç duyurusunda bulunacağım.

Aziz Yıldırım savunma yapmak yerine saldırıyor denildi. Türk futbolunun temizleyicisi rolüne soyunanlar önce ellerindeki kiri temizlemek zorundadırlar. Temizlenmesi gereken ilk yer TFF ve Kulüpler Birliği'dir. Kendilerini tertemiz, F.Bahçe'yi kirli gösterenler. F.Bahçe için şahsan tarafımdan desteklenen havuz sistemi yine bizler tarafından sorgulanacak ve gereği kararlılıkla yerine getirilecektir. Bu oyun artık bitmelidir. 1 yıldır bizleri kendilerinde saymayanlar konu pasta paylaşımına gelince F.Bahçe'yi kendileri ortak saymaktadırlar. İlk dönemimde havuz bozulma tehlikesi içindeydi ama yetkililerle konuşup havuzun devamlılığını sağladım. Trabzonspor ve G.Saray bu süreçte bel altından vurdular bize. "Havuzda kalın ama siz şikecisiniz", öyle bir şey yok. Digiturk Genel Müdürü'nü de, Kulüpler Birliği'ni de aradım konuştum. Toplanın ben kendim konuşacağım dedim. Biz şerefsiz değiliz, biz şike yapmadık.

İbrahim Akın'a 100 bin euro verdiğimi ispat edin köprüden atlayayım bu iş kapansın dedim. Edemiyorsanız siz istifa edin bu iş kapansın.

Gelelim Denizlispor olayına. Denizli'yle ilgili bunlar (G.Saray) prim göndermişler. Bu belli. Denizli'de Ali Demirkaya adlı amigo bana mektup yazdı. Ben cezaevindeyken Metris'e geldi bu. Mektup şöyle: "Denizli'ye gelen parak Denizli-Bayramyeri'nde bulunan Sebat Döviz'den geçmiştir. Stadın içine ana kapılardan sokularak konfetiler, meşaleler sokuldu. Eğer mahkenem başkanı dilekçemi ihbar olarak kabul ederse tanıklık yapmaya hazırım"

F.Bahçe temizlenene kadar havuz sisteminde Fenerbahçe'nin olmamasını sağlayacağız. Bu diğer kulüpleri de koruma olacaktır ibr bakıma çünkü eğer bir yanlış yapmışsak biz, bu yanlışın içerisinde onlar da olmamalıdır. Biz temizlenene kadar havuzda olmayacağız. Yargıtay'da temizlenirsek tekrardan havuza döneriz. Temizlenmezsek o zaman ikinci maddeye geçeriz. Şahıslar ve kulüp ayrılamaz. Ben şike yapmışsam Fenerbahçe için yaptım. Öyle bir karar çıkarsa genel kurulu toplarım, gereğini yaparım.

Siyaseti hiç düşünmüyorum, bunu da bilin. siyasetle ilgili hiçbir şeyim olmayacağına da buradan söz veriyorum.

Başkanlığım bittikten sonra da bu camianın içinde kalacağım. En azından bir oyun var, gelir onu atarım. F.Bahçe Kuva-i Milliye'dir, bir ruhtur. Padişahlara karşı bu camia mücadele etmiş, kapatılmaya çalışılmış ama hep mücadele etmiştir. 30'lu yıllarda da buna benzer olaylar olmuş. Bizler ve sizler bu insanların torunları olduğunu göstermiştir. F.Bahçe cesaretin, dürüstlüğün ve mücadelenin örneğini vermiştir. Tarih bunu yazacak ama. Ne zaman yazacak? Yıllar sonra. Bizi siz yargılayamazsınız, tarih yargılar.

Ben Trabzonspor'un yerinde olsam bu süreçte F.Bahçe ile birlikte hareket ederdim.

Her yerde Fenerbahçe'nin haklarını savunduk, bundan sonra daha çok savunacağız çünkü biz haklıyız. Bu şikeyle ilgili bir şey yok, rahat olun. Ergenekon'a bağlamaya çalıştılar ama orada da bir şey yok. Bir ara askerliğimle ilgili bir şeyler çıkardılar ama oradan da bir şey çıkaramadılar. Ama burası Türkiye tabi...

3 yıl içerisinde Fenerbahçe'nin bankada parası 1 milyar dolar olmuş şekilde başkanlığı devredeceğim.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN