Kıran'dan istifa resti

Atıf Keçeci'nin gönderdiği dilekçe ortamı gerdi. "Beni kastediyor" diyen Kıran, "Ya ben ya o" diyerek rest çekti

Beşiktaş AŞ'nin bağımsız üyesi Atıf Keçeci'nin yönetime gönderdiği dilekçedeki "Futbol AŞ'de para işleri ile uğraşıp, transferleri yapanların sorumluluk taşıması zorunluluğu vardır" ibaresi krize neden oldu. Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, "Keçeci beni kastediyor. Gökhan Sarı'nın görevini istemişti ben engelledim. Bu yüzden benimle problemi var. Beni de Beşiktaş AŞ yönetimine alabilirsiniz. Sorumluluktan kaçsam bu kadar borcun altına girmem. Ya ben ya da Atıf Keçeci. Keçeci Beşiktaş AŞ. yönetiminden ayrılsın" restini çekti. Kıran'ın BJK AŞ yönetimine girebilmesi için bir üyenin istifa etmesi gerekiyor. Atıf Keçeci'nin ise istifa etmediği ve yüz kızartıcı bir suç işlemediği sürece yönetimden çıkarılabilmesi söz konusu değil. Yönetim şu ana kadar derneğe 7 milyon TL'ye yakın kaynak aktaran Tamer Kıran'dan yana tavır koydu.

BEN İSİM ZİKRETMEDİM
Atıf Keçeci ise bu gelişmelerin ardından "Ben isim zikretmedim. Sadece yanlışları ortaya koydum. Harcama yetkisi olan ve karar mekanizmasındaki insanların sorumluluğu olmalı. Beşiktaş AŞ'de de yönetim kurulunda da olmalı" diyerek kendini savundu.
***
YIPRANMADAN OLMAZ
Yaşanan ekonomik sıkıntı nedeniyle zor günler yaşayan Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman'dan yönetim kurulundaki arkadaşlarına tarihi bir uyarı geldi... Başkan iki gün önce yaptıkları icra kurulu toplantısında yönetici arkadaşlarına hitaben yaptığı konuşmada, "Dikenli bir yol bizi bekliyor. Zorlu bir sürece gireceğiz. Özellikle ligler başladığında alınabilecek kötü sonuçlarla birlikte her türlü tepki, eleştiri ve yıpratılmayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlara hazırlıklı olun" dediği öğrenildi. Alacakları kararların birçok insanı ve kesimi rahatsız edeceğini, pek çok kişiyi memnun etmeyeceğini vurgulayan Başkan Orman arkadaşlarına, "Beşiktaş tribünleri de dahil camiadan ve medya üzerinden gelecek tepkilere hazır mısınız?" diye sordu.

DOĞRUYU YAPALIM YETER
Yöneticilerin başkana cevabı net oldu: "Başkanım biz doğruyu yapalım, tepkiler önemli değil. Hepsini göğüsleriz ve birlikte başarıyla yürürüz." Başkanın bu kararlı cevap karşısında memnun olduğu öğrenildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN