Futbolda İstanbul damgası

Futbolda yeni sezon öncesinde fikstür çekimleriyle başlayan heyecanda ilk düdük 18 Ağustos'ta Spor Toto Süper Lig'de çalacak. Süper Lig'den bir hafta sonra TFF 1. Lig ile devam edecek liglerde Eylül ayı başında da Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig mücadeleleri başlayacak.

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig'de 18'er takım olmak üzere Spor Toto 2. Lig'de 34 ve Spor Toto 3. Lig'de 54 ekibin mücadele edeceği profesyonel liglere en fazla takım veren il İstanbul oldu.

Toplam 124 takımın mücadele edeceği liglerde İstanbul'un 21 ekibi bulunurken, İstanbul'u Ankara (8) ve İzmir (7) takip etti.

Profesyonel liglerde Kocaeli ile Trabzon'un 6, Bursa'nın 5, Antalya ve Hatay'ın 4, Kayseri ile Manisa'nın ise 3'er temsilcisi bulunuyor.
Adana, Aydın, Balıkesir, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kahramanmaraş, Konya, Mersin, Ordu, Rize ve Sivas'ın ikişer, Adıyaman, Afyonkarahisar, Batman, Bilecik, Bingöl, Bolu, Çanakkale, Çankırı, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tokat, Van, Yozgat ve Zonguldak'ın ise birer takımla profesyonel liglerde temsil ediliyor.

28 kent temsil edilmiyor


Liglerde 28 kentin ise temsilcisi bulunmuyor.

Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bitlis, Burdur, Düzce, Edirne, Hakkari, Iğdır, Karaman, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sinop, Şırnak, Tekirdağ, Tunceli, Uşak ve Yalova'daki sporseverler bu sezon kendi illerinde profesyonel lig maçı izleyemeyecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN