Beşiktaş'ın kalesi sakata geldi

Beşiktaş'ta Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında Galatasaray ile yapılacak derbi maç öncesi Almeida, Veli Kavlak ve Cenk Gönen'in sakatlıkları teknik heyeti endişelendirdi.

İskoç kaleci Allan McGregor'un sakatlığı sonrası kalede sadece Cenk'i kullanabilen teknik heyet, derbi öncesi bu üç oyuncudan gelecek iyi haberleri bekliyor.

Kulüp doktoru İsmail Başöz, bu futbolcuların MR'larının çekildiğini ve her üç oyuncuyu Galatasaray maçına yetiştirmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Dr. Başöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üç oyuncunun da darbeye bağlı sakatlıklar yaşadığını belirterek, ''Cenk ve Veli'de sol ön adalede kanamalı alanlar var. Şikayetleri bugün azaldı. Almeida ise maçın son 10 dakikasında sekerek koşmaya başlamıştı. Sağ arka adalede gerilme bulunuyor. Lif zorlanması vardı. MR sonunda büyük bir yırtık görmedik. Ancak MR her şey demek değildir. Şikayetlerine ve muayene bulgularına göre karar vereceğiz. Galatasaray maçına hepsini yetiştirmeye çalışıyoruz. Almeida'da adale zorlanması olduğu için daha kritik gözüküyor. Oynama şansları olmakla beraber, olasılık olarak değişik yüzdeleri var'' diye konuştu.

İskoç kaleci McGregor'un sakatlığı konusunda 3 haftalık bir tedavi süreci belirlediklerini hatırlatan İsmail Başöz, ''Tedavisi iyi gidiyor. Mehmet Akgün ise bugün sahada deneme antrenmanlarına başlayacak'' dedi.

BİZE ULAŞIN