Roberto Carlos F.Bahçe kampında

Salı 21.08.2012 00:00
ABONE OL
Fenerbahçeli eski futbolcu Roberto Carlos, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Spartak Moskova ile yapacağı maç için Moskova'da bulunan sarı-lacivertli ekibi ziyaret etti.

Brezilyalı eski futbolcunun takımın kamp yaptığı otele yaptığı ziyaretin detayları Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yayımlandı.
Kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve eski takım arkadaşlarıyla bir araya gelen Roberto Carlos, FBTV'ye yaptığı açıklamada Fenerbahçe'yi ve taraftarını çok özlediğini belirterek, ''Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Kadıköy'de oynamak gibisi yok. En çok özlediğim şey de, Saracoğlu'nu dolduran o harika seyirci önünde futbol oynamak. 2,5 senem geçti Fenerbahçe'de ve bunun sonucunda güzel dostluklar da edindim. Fakat taraftarımızın, Türk insanının size göstermiş olduğu o sevgi, o misafirperverlik ister istemez unutamadığınız anılarınız arasındaki yerini alıyor'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin yeni sezon öncesi kadrosuna çok önemli isimleri kattığını kaydeden Roberto Carlos, özetle şunları kaydetti:

''2012-2013 sezonu için Fenerbahçe'nin çok güçlü bir takım kurduğunu düşünüyorum. Ben bu sene Fenerbahçe'nin sadece yurtiçindeki kupalara değil, yurtdışındaki kupalara da talip olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun sebebi de gerek tesisleşme, gerekse de altyapıdaki çalışmalar olsun çok iyi ve sistemli bir işleyişe sahip. Bunun dışında taraftar için söyleyecek söz yok zaten. Onlar takımlarına her koşulda destek vermesini biliyorlar. Takım da kaliteli olduğuna göre Fenerbahçe'nin başarılı olmaması için hiçbir sebep yok.''

Rusya'da daha önce formasını giydiği Anzhi'de sportif direktörlük yapan Brezilyalı eski futbolcu, takımıyla birlikte bir çalışma yürüttüklerini belirterek, ''Takım içerisinde hem hocamıza yardımcı oluyorum, hem de yönetimin içerisinde bulunup tecrübelerimi aktarıyorum'' dedi.