Alex'ten 'Kocaman' sözler

Spartak Moskova deplasmanında Aykut Kocaman tarafından doksan dakika boyunca kulübede bekletilen sambacı yedek kalmasıyla ilgili Twitter'da, "Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık" açıklaması yaptı.

Spartak Moskova deplasmanında daha dirençli bir orta saha hedefleyen Aykut Kocaman ilk 11'de Alex'e yer vermedi. Aykut Kocaman'ın taktik tahtasında ilk 11 dışında kalan Alex de Souza ısınmaya bile çıkmazken, sinirli olması dikkatlerden kaçmadı.

Kocaman oyuna müdahale haklarını da Krasiç, Caner ve Bienvenu'den yana kullanınca kaptan Moskova'dan süre alamadan dönmüş oldu.

Maçtan sonra Twitter'da Brezilyalı bir vatandaşıyla sohbet eden Alex, maçta yedek kalmasıyla ilgili soruya, "Bir gün sana anlatırım. Tek kelimeyle açıklamak gerekirse kıskançlık! Neden beni yedeğe çekti anlamadım. Zamanla hikayenin tamamını sana anlatırım" diyerek hocasına sert ifadelerle yüklendi!

KOCAMAN BİR KARAR GEREK
Alex'in adeta Aykut Kocaman'a rest çeken bu sözleri ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Sabah Gazetesi Spor Müdür Yardımcısı Murat Özbostan "Kocaman için karar zamanı" diyerek şöyle konuştu:

"Uzun zamandır Alex ile Aykut Kocaman arasındaki soğuk savaş iyice su yüzüne çıktı. Fakat Aykut Kocaman bu takımın teknik direktörü.. Futbolcu kim olursa olsun ister oynatır ister oynatmaz. Alex gibi ısrarla profesyonellikten bahseden bir isim bu karara da profesyonel duygularla bakmalıydı. Kocaman'ın bu kararını eleştirebiliriz. Ama hem de takımın kaptanı Aykut Kocaman için, "Kıskanç.. O nedenle beni yedek bıraktı" yorumunu yapıyorsa, bunun affedilebilir tarafı yoktur. Aykut Kocaman ya bu ifadeyi sineye çeker ya da Alex'le ilgili ciddi bir karar alır. Bu da kadro dışı bırakmaktır. Aksi Kocaman'ı zedeler! Alex zaten bu cümlesiyle gemileri yakmış.. "Benim için artık fark etmez. Olsam da olur olmasam da" mesajını vermiştir. Heykeli bile yapılan bir yıldızın hocası için sarf ettiği bu satırlar büyük bir ayıptır."

YALANLADI

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, mikro blog sitesi twitter üzerinden gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Spartak Moskova karşılaşmasında oynamaması nedeniyle birçok soru alan yetenekli futbolcu, "Hocanın kararlarına hep saygılıyım ve hiç sorgulamadım. Her şeyden önemli olan kulüp ve hedefleridir" dedi.

Aykut Kocaman'a ve kulübüne saygısı olduğunu belirten yıldız oyuncunun, maça ilk 11'de çıkmaması konusunda hocasına kızgın olduğu belirtilmişti. Alex bu şekilde gelen soruya ise, "Böyle bir şey söylemedim" yanıtını verdi

BİZE ULAŞIN