Dilmen: "F.Bahçe kadrosu..."

Fenerbahçe'nin Spartak Moskova'ya 2-1 mağlup olduğu Şampiyonlar Ligi play-off ilk karşılaşması sonrası Rıdvan Dilmen Fenerbahçe'nin performansını yorumladı.

Fenerbahçe'nin Spartak Moskova'ya 2-1 mağlup olduğu Şampiyonlar Ligi Play-off karşılaşması sonrasında, NTV Spor canlı yayınına bağlanan Rıdvan Dilmen, bu kadronun sahadan bu skor ile ayrılmasının normal olduğunu belirtti.

Fenerbahçe'nin sahaya çıkardığı 11'in rövanş maçına endeksli olduğunu belirten Dilmen; "Bu maç maksimum berabere biterdi ya da Fenerbahçe en fazla tek farkla mağlup olurdu. Bu kadroya bakarsak bunu söyleyebiliriz. Kocaman, rakibini durdurmak amacı ile sahaya çıktığını gösterdi" diye konuştu.

Kocaman'ın sahaya sürdüğü kadroyu ve oyun anlayışının kabul edilebilir olduğunu belirten Dilmen; "Aykut Kocaman'ın genel olarak uluslararası karşılaşmalarda tarzı budur. Fenerbahçe'nin bu şekilde bir kadro ile çıkmasını yanlış bulmadım. İkinci karşılaşmada turu geçmeye çalışacaklar. Bence bu kadro yapısı ikinci maça endeksli bir maçtı" dedi.

Rus ekibinin de çok korkulacak bir takım olmadığını ancak istedikleri anlarda çok kısa sürede gole ulaşabileceklerini belirten Dilmen; "Spartak Moskova takımını çok dinamik görmedim açıkçası. Ama 2-3 pas ile gol yapabilecek orta saha ve forvet oyuncuları var. Rakibe karşı çok dikkatli oynamak gerekir. Küçük bir hatada gol yiyebilirsiniz. İkinci maçta da kontrollü bir oyun ile oynaması gerekiyor Fenerbahçe'nin" diye düşüncelerini ifade etti.

BİZE ULAŞIN