"Aissati heyecan yarattı"

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ''Yeni stadımıza 3 puanla ''merhaba' demek istiyoruz'' dedi.

Teknik Direktör Özdilek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin ilk maçında Gençlerbirliği'ne karşı beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Gelecek adına takımının iyi bir görüntü çizdiğini ifade eden Özdilek, güzel futbola rağmen alınan mağlubiyetin kendileri için hoş olmadığını
belirtti.

Takımın oyun sisteminin değişmesi ve yeni oyuncu katılımları nedeniyle bu sonucun olabileceğini dile getiren Özdilek, ''İlk maç olmasına rağmen rakibin çok üzerinde bir oyun sergiledik. Ancak bireysel hatalar nedeniyle böyle bir sonuçla karşılaştık. Lig uzun bir maratondur. Bu maratonda bu tür sonuçlarla zaman zaman karşılaşılabilir. Ancak bu durum iyi bir takım olduğumuz gerçeğini değiştirmez'' diye konuştu.

Oyuncularının kalitesinden ve performansından hiçbir zaman şüphe duymadığını vurgulayan Özdilek, ancak bir maç için konuşmanın doğru olmadığını, bireysel hataları en kısa sürede asgariye indireceklerini dile getirdi.

Mehmet Özdilek, ligin ikinci haftasında sahalarında karşılaşacakları Kayserispor'un da ilk maçında mağlup olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

''Ligde her maç çok zor. Herkes birbirini yenecek güce sahip. Kendi evimizdeki ilk maçımıza çıkacağız. Yıllardır seyirciden uzak yaşadık. Bu dönemde büyük sıkıntılar atlattık. İlk maç olması nedeniyle o stadın dolu olması bizim için çok önemli. O heyecanı coşkuyu taraftara verebilecek bir takımımız var. Stadın dolu olması futbolcuların motivasyonunu artırır. Herkesi maçımıza bekliyoruz. Yeni stadımıza 3 puanla 'merhaba' demek istiyoruz.''

Ajax'tan transfer edilen Fas asıllı Hollandalı oyuncu Aissati'nin taraftarlar arasında büyük heyecan uyandırdığına işaret eden Özdilek, bu oyuncunun zamana ihtiyacı olduğunu, yeteneklerini ve kalitesini ligde en kısa sürede göstereceğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN