Bir yıllık emek

"UEFA'da ilk maçımız. Bir yıllık emeğimizin karşılığı olacağına inandığımız bir maça çıkacağız." "Marka değerimizi arttırmak için önemli olduğuna inandığımız bir maç oynayacağız Videoton'a karşı." "İki güçlü takımı eleyerek geldi Videoton. Oyun içerisinde her türlü dalgalanmaya hazırlıklı olmalıyız."

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında bugün oynayacakları Videoton karşılaşması öncesi düşüncelerini basın mensupları ile paylaştı. İşte Güneş'in, Avrupa macerası ve rakibe ilişkin yaptığı açıklamalardan öne çıkan satırbaşları...
2012-2013 futbol sezonunu geçen hafta açtık. Yarın (bugün) ise ilk Avrupa sınavımızı vereceğiz. Gruplara kalacağımız bir maça çıkacağız.
Bir yıllık emeğimizin karşılığı olacağına, takımımızın marka değerini artıracağına inandığımız bir karşılaşmaya çıkacağız.
Gol yemeden galip gelmek istiyoruz. Videoton'un daha önce iki tur geçtiğini ve önemli bir rakip olduğunu biliyoruz.
Videoton daha önceki rakiplerini elerken, disiplinli ve savunmada iyi yardımlaşan bir ekip görüntüsü verdi.
Onların da Avrupa kupalarına çok önem verdiklerini biliyoruz. İsim olarak uluslararası arenada olmamaları bizi kesinlikle yanıltmamalı.
Oyun içerisinde her türlü dalgalanmaya hazırlıklı olmalıyız. Teknik açıdan çok iyi oyuncuları var. Sabırlı ve soğukkanlı oynuyorlar. Karşımızda ne yaptığını çok iyi bilen bir takım var.
Karabükspor karşılaşmasına oranla daha iyi bir futbol ortaya koyacağımızı düşünüyorum. Saha zemini ve taraftar desteği faktörleri, lehimize bir atmosfer yaratacaktır.

'KAZANINCA, NE KAZANACAĞIMIZI BİLİYORUZ'
Trabzonspor'un yeni transferlerinden Sol Bamba ise Videoton karşılaşmasına ilişkin şunları söyledi: "Avrupa Ligi'nde gruplara kaldığımız takdirde neler kazanacağımızı çok iyi biliyoruz. İlk resmi maçta her oyuncu iyi anılar bırakmak ister. Bu duygu ile Videoton karşısına çıkacağım."

BİZE ULAŞIN