"Alex'i en başta göndermeliydi"

Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, kulüpte iyice ayyuka çıkan Alex krizine çok farklı bir bakış açısı getirdi.

Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, 1996 yılında takımdan gönderdiği Aykut Kocaman'ın Alex ile yaşadığı kriz hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Ali Şen, kendisinin Kocaman'ı takımdan gönderirken gösterdiği cesareti, Kocaman'ın Alex'e karşı gösteremediğini söyledi ve "İşi sezon başında bitirmeliydi. Bu yüzden şimdi sıkıntı yaşıyor" dedi. Yıllar önce Fenerbahçe'den gönderdiği Kocaman'ın kendisini şimdi daha iyi anlaması gerektiğini belirtti.

İşte Ali Şen'in sorularımıza verdiği yanıtlar:

-Alex de Souzameselesi malum. Böylesine kariyerli futbolcu, bu şekilde malzeme edilmeyi hak etti mi?
Buradaki yanlış nereden kaynaklanıyor? -

ALİ ŞEN: Yanlış, 1 yıl daha fazla yaşlanmasında! Yıldız futbolcular kariyerlerinin sonuna geldiği zaman bu sorun hep yaşanır. Galatasaray'da MetinOktay yaşadı. Bizde Lefter ile Can Bartu yaşadı. Daha sonra Oğuz Çetin ile Aykut Kocaman yaşadı. Şimdi o futbolcular teknik direktör olunca, hocalık koltuğundan başkanın koltuğuna baktıklarında ne kadar haklı olduklarımızı daha iyi görüyorlardır. Alex'i baştan göndermesi lazımdı. Ama Alex ile yola devam ediyorsa Alex'i de kadroda tutmaya devam ediyorsa o zaman ondan yararlanmalı.

-Böyle önemli isimler, hocalar, teknik direktörler, kulübün tarihine geçmiş isimler birbirlerini kıskanabilirler mi?

-ALİ ŞEN: Yani insanın yapısında kıskançlık var. Ama ben bu konularda Alex'in Aykut'a saygı göstermesini beklerdim. Aykut konusuna gelince, madem ki bu yıl kafasında ne yapacağını düşünüyordu, Alex'i sezon başında gönderebilirdi. O iş bir cesaret isterdi. Benim cesaretimi gösteremedi.

-Galatasaray psikolojik olarak transferler aracılığıyla Fenerbahçe'nin önüne geçtimi?

- ALİ ŞEN: Evet geçti. Geçen sene Galatasaray'ın en zor senesiydi. Onun için bu yıl Galatasaray büyük transferler yapıyor. Çok büyük transfer, fazla yıldız kesin başarı demek değildir. Ancak bu yıl Galatasaray'ın yaptığı transferler ne istedikleri, planları nedir? Türkiye Süper Ligi için aldıkları oyuncular bile fazla. Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak istiyorlar. Yapabilirlermi? Yapabilirler. (Bugün)

BİZE ULAŞIN