Galatasaray'ın rakiplerini tanıyalım

Manchester United

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde (H) Grubu'nda yer alan Galatasaray'ın gruptaki rakiplerinden İngiltere'nin Manchester United takımının tarihinde birçok başarılar bulunuyor.

Monaco'da yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimine 1. torbadan giren Manchester United ekibi, geçen sezon İngiltere Premier Ligi'nde şampiyonluğu aynı puan ve averajla Manchester City'e kaptırarak, ikinci oldu.

Avrupa'nın en önemli takımlarından biri olan Manchester United, 1999 ve 2008'de 2 kez Şampiyonlar Ligi kupasını kazanırken, 1968 yılında da
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda aynı başarıyı gösterdi. İngiliz ekibi, Şampiyonlar Ligi'nde 2009 ve 2011 yıllarında final oynadı.

''Kırmızı Şeytanlar'' olarak anılan İngiliz takımı, Avrupa'da ayrıca Kupa Galipleri Kupası, UEFA Süper Kupası ve Kıtalararası Kupası'nı da 1'er kez müzesine götürdü. Manchester United, 1999 ve 2008 yıllarında da UEFA Süper Kupa'da final oynadı. Manchester United, İngiltere'de de 19 lig şampiyonluğu yaşadı.

-Avrupa'da 296 maça çıktı-

1878 yılında kurulan İngiliz ekibi, Avrupa kupalarında 296 maça çıktı.

Manchester United, 296 maçta 157 galibiyet, 78 beraberlik ve 61 yenilgi aldı.

-Geçen sezon başarılı olamadı-

Manchester United, geçen sezon Avrupa Kupaları'nda başarılı olamadı.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde (C) Grubu'nda Benfica ve Basel'in ardından 3. olarak Şampiyonlar Ligi'ne veda eden İngiliz ekibi, UEFA Avrupa Ligi'nde 32'ler turunda Ajax'ı eledi. Manchester United, 16'lar turunda Athletic Bilbao'ya iki maçta da yenilerek, Avrupa defterini kapattı.

BİZE ULAŞIN