Kocaman hüsran

Yola Devler Ligi parolasıyla çıkan Fenerbahçe, Moskova'da 2-1 yenildiği Spartak ile rövanşta berabere kalınca elendi. Avrupa Ligi'ne giren Kanarya'nın grubu yarınki kurada belirlenecek

Spartak Moskova zaferi Fenerbahçe için, bir maçtan fazlasıydı ancak başaramadı. Sarı-lacivertliler, en son 2008-2009 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne girmişti. Spartak Moskova'ya elenince Devler Ligi hasreti 4 yıla çıktı. Aykut Kocaman için de çok önemliydi bu maç. Fenerbahçe Teknik Direktörü olarak Kadıköy'de üç Avrupa maçında da galibiyet görememişti. Dün dördüncüde de taraftara galibiyet hediye edemedi. Ama Kocaman açısından çok daha önemlisi, hep ıskalyadığı Şampiyonlar Ligi biletiydi. Aykut Hoca, 1995-96 şampiyonluğunda Fenerbahçe'nin futbolcusuydu. Ama sezon sonu takımdan gönderildi; 1996- 97'de Şampiyonlar Ligi'nde oynayamadı. 2010- 11'de teknik direktör olarak döndüğü F.Bahçe, Young Boys'a elenip Şampiyonlar Ligi'ne giremedi. Geçen sezon da Avrupa'dan men cezası geldi. Fenerbahçe'nin elenmesiyle Türkiye'nin iki takımla Şampiyonlar Ligi gruplarına girdiği son sezon 2007- 08 olarak kaldı.DÜŞEN YERDE KALDI
Kuyt dün alınan sonucun kendisi için hayal kırıklığı olduğunu söyledi. Hollandalı, "Benim için önemli olan ben değil takımımdır. Biz golü attıktan sonra rakip sürekli yerdeydi. Bu konuda sinirli olduğumu kenar yönetimine söyledim. Yere düşünler için topu kenara atmamız gerektiğini İngilizce konuşan birilerine söyledim. Bu nedenle sinirli görünmüş olabilirim. Pozitif biriyim ama bu konuda sinirlendim" dedi.

SELÇUK YUHALANDI!
Sahaya kaptan çıkan Selçuk Şahin dün kötü günündeydi. Üst üste yaptığı hatalar nedeniyle tribünlerin tepkisini alan Selçuk, 59. dakikada oyundan çıkarken de taraftardan tepki aldı. Selçuk yerini son 2 maçta takıma giremeyen Alex'e bıraktı.

ZEMİN ZORLADI
Spartak Moskova Teknik Direktörü Emery, pozitif enerjileriyle Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmayı başardıklarını söyledi. Emery, zeminden şikayet edip, "Çok agrasif ve savaşçı bir oyundu. Zemin nedeniyle oyuncularım yoruldu" dedi.

BİZE ULAŞIN