Aziz Yıldırım'a suç duyurusu

Pazartesi 08.10.2012 19:36
Güncelleme: Pazartesi 08.10.2012 19:41
ABONE OL
Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında sahte çürük raporu alarak askerlik görevinden kaçtığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Gazeteci Mehmet Baransu Aziz Yıldırım'ın askerlik görevini yerine getirmemek için aldığını iddia ettiği sahte çürük raporunun bir örneği ve 2 sayfadan oluşan şikayet dilekçesini Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'ya teslim etti. Dilekçesinde Aziz Yıldırım'ın 4 yaşındayken düştüğünü bu yüzden sağ bacağında kısalık olduğunu iddia ederek sahte çürük raporu aldığını belirten Baransu, 'Aziz Yıldırım'ın, askeri hastanede muayeneye kendisi yerine yeğeni Osman Yalçın'ı göndermiş ve hastane Osman Yalçın'ı Aziz Yıldırım olarak kayıt edip çürük raporu vermiştir. Aziz Yıldırım bu sayede sahte çürük raporu almıştır. Osman Yalçın'ın sağ ayağında altı santimlik bir kısalık mevcuttur' dedi.

Baransu dilekçede, 'Muayenenin ardından Aziz Yıldırım'ın yeğeni Osman Yalçın'ı kullanarak 31 Ekim 1983 tarihinde aldığı 21440 numaralı sağlık raporu ve 2 Kasım 1983 tarihli Ortopedi servisinden aldığı 7044 numaralı rapor sayesinde askerlik görevinden kaçtığını ifade etti. Alınan raporlar doğrultusunda askeri heyetin Yıldırım'a 4 Kasım 1983 tarihinde 'askerliğe elverişli değildir' raporu verdiğini belirten Baransu, Aziz Yıldırım'ın 'resmi evrakta sahtecilik', 'askeri kanuna muhalefet' ve 'rüşvet' suçlarından kamu davası açılmasını talep etti. Şikayet üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı.