"Buruk ayrılışı kabullenmek zorunda kaldık"

Sanica Boru Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk, teknik direktör Bülent Uygun'un inandığı şeylerin gerçekleşmemesinden duyduğu üzüntüyü istifa ederek gösterdiğini, hiç istemeseler de futbol arenasındaki buruk ayrılışı kabullenmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Öztürk, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, kendilerinin Uygun ile geçen sezon ligin bitimine 7 hafta kala anlaşarak yola çıktıklarını, hedeflerinin ve projelerinin oldukça yoğun olduğunu ifade etti.

Uygun ve ekibinin takım ruhuyla hareket ettiklerini, özverili çalıştıklarını, eksiklikleri kapris yapmadıklarını, en az kendileri kadar Sanica Boru Elazığspor'un başarısını düşündüklerini ancak bu başarının olmadığını bildiren Öztürk, saha onarımı, kulüp binasının tadilatı, çok uzun süren kent dışındaki zorunlu kamp süresi, zorlu fikstür, hakem hataları ve daha bir çok yan etkenden dolayı yakalayamadıkları başarının, kendilerini Uygun ile yolları ayırma noktasına getirdiğine dikkati çekti.

Selçuk Öztürk, şunları kaydetti:

''Bizim kendisine ve teknik heyetine inancımız tamdı. Başarıyı hep birlikte istiyorduk fakat olmadı. İyi niyetinden, teknik bilgi ve becerisinden, hepsinden önemlisi dürüst, vefakar oluşundan ve adam gibi adamlığından hiç kuşkumuz olmadı. Futbolun garip cilvelerinden olsa gerek istenilen başarı gelmedi. Bülent hocamız inandığı şeylerin gerçekleşmemesinden duyduğu üzüntüyü istifa ederek gösterdi ve hiç istemesek de futbol arenasındaki buruk ayrılışı kabullenmek zorunda kaldık.''

Uygun ve teknik heyetini, Elazığ insanının vefakar duruşunu gösterip, sevgi ve saygıyla yolcu ettiklerini vurgulayan Öztürk, onlara bundan sonraki hayatlarında yürekten başarılar dilediğini belirtti.

BİZE ULAŞIN